Wygodne szafy do broni

Domowi użytkownicy broni palnej nie mieli na ogół zbyt dużych wymagań co do funkcjonalności szaf czy sejfów, w których składowali broń. Jednak w naszym przypadku, gdzie broń była elementem wyposażenia, jakiego używaliśmy w trakcie pracy, szafy których jedyną zaletą była ich obecność niekoniecznie spełniały wymagania ustawowe, ale również i nie sprawdzały się dobrze jako jeden z elementów konserwacji i zachowania sprzętu w idealnym stanie.

Funkcjonalna szafa do broni długiej

szafa do przechowywania broniW naszej jednostce, jedna szafa była przydzielana do jednego żołnierza, więc musiał on w niej przechowywać cały posiadany sprzęt i broń przydziałową. Szafy starego typu nie pomagały przy tym w konserwacji sprzętu, przepuszczając powietrze i powodując często zakurzenie i zawilgocenie przechowywanego ekwipunku, mogąc doprowadzić do poważnej awarii w trakcie przeprowadzania działań. Każda nowoczesna szafa do przechowywania broni była więc nie tylko niesamowicie wytrzymała i zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem, ale również bardzo dobrze uszczelniona. Szczelne zamknięcie nie dopuszczało powietrza z zewnątrz do środka szafy, i zapobiegało gromadzeniu się kurzu na delikatnym sprzęcie. Ta sama izolacja była na tyle wytrzymała, iż mogła bez problemu zostać wystawiona na działanie otwartego ognia bez najmniejszego szwanku. W połączeniu z ogniotrwałą zewnętrzną powłoką, z jakiej szafy były wykonane, zapewniało to niemal całkowitą ochronę zawartości w trakcie wystąpienia pożaru w magazynie broni. Wnętrze szafy było bardzo wygodnie podzielone na duże przegrody, służące do przechowywania broni, w ilości trzech sztuk, oraz na półki, na których można było bezpiecznie i bardzo wygodnie posortować dodatkowe wyposażenie, amunicję, ale również i krótką broń, gdyż wymiary półek bez problemu na to pozwalały.

Przegrody zostały wykonane z tego samego stopu tytanowego co zewnętrzna powłoka, i były równie wytrzymałe, chroniąc zawartość sejfu przed efektami detonacji wadliwej amunicji lub innych uszkodzeń mogących wystąpić podczas jej składowania. Przegrody i półki były bardzo pojemne, a z racji iż ich zawartość różniła się w zależności od ekwipunku właściciela, były one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż przegrody używane w starego typu szafach, nie mające zbyt dużej pojemności.