T shirt oversize – nowa moda

 

Ostatnimi czasy modą zawładnął oversize. Oversizowe mogą być bluzy, t shirty, koszule, swetry czy marynarki. Nosimy je na co dzień i na oficjalne wyjścia. Co oznacza hasło „oversize”? Określenie to pochodzi z języka angielskiego i oznacza luźny krój stroju, jakby za duży. Wielki bum miał w latach 80 XX w. Ogromną popularność przyniósł temu stylowi kultura hip-hop i charakterystyczne szerokie spodnie i bluzy oraz t-shirty.

Jak nosić garderobę oversize?

t shirt oversizePrzede wszystkim należy dobrać swój rozmiar. Większy krój nie oznacza, że ubranie ma być na Ciebie za duże. Należy również dobrać model do swojej sylwetki. Na przykład t shirt oversize ma pasować do Twojej sylwetki, a nie być po prostu za duży. Powinno się unikać ubrań o bezkształtnym kroju. Spowoduje to dodanie kilogramów i poszerzenie sylwetki. T shirt oversize najlepiej zestawiać z wąskim dołem np. spodniami cygaretkami, rurkami czy ołówkową spódnicą.  Jeśli dół będzie również oversize to zaburzy to proporcje sylwetki. Zatem wybierajmy maksymalnie 2 rzeczy oversize. Zestawiając ubranie z dopasowanymi spodniami czy spódnicą będziesz się świetnie prezentować. Luźny krój zapewnia swobodę ruchów oraz dobrze prezentuje się na każdej sylwetce. Gdy przychodzi chłodniejsza pora roku rewelacyjny będzie wełniany oversizowy płaszcz zarzucony na koszulę lub golf. Chcą podkreślić talię wystarczy założyć pasek. A jakie dobrać obuwie? Najlepiej na wyższym obcasie co spowoduje wyszczuplenie sylwetki i optyczne wyszczuplenie nóg.

Podsumowując, ubrania oversize są szalenie modne ostatnimi czasy, jednak należy pamiętać o kilku zasadach dobioru takiego stroju, a będziemy się czuć pewnie i swobodnie. Pamiętajmy, żeby w ubrania oversize nie ubierać się od stóp do głów. Zachowajmy umiar i bawmy się dodatkami.