Sposoby na skuteczne usuwanie rys

Jedną z najbardziej uciążliwych tendencji szyb jest fakt, iż można je porysować. Czasami jest to efekt nieprawidłowego czyszczenia, w innych przypadkach natomiast skutek nieszczęśliwego wypadku. Choć nie da się całkowicie uniknąć sytuacji, kiedy szyba zostaje zarysowana, warto przynajmniej części takich uszkodzeń zapobiec. Jeżeli już jednak powstaną, część rys będziemy mogli usunąć samodzielnie, inne w specjalistycznych firmach.

Metody usuwania rys z szyb

jak skutecznie usunąć rysy z szybyW wielu przypadkach samodzielnie doprowadzamy do powstawania zarysowań na szybach. Jest to w znacznym stopniu spowodowane niewłaściwą pielęgnacją powierzchni. Rysy mogą powstać zarówno na skutek używania nieodpowiednich środków do czyszczenia, jak i ściereczek z materiałów nienadających się do tego celu. W niektórych przypadkach zarysowania są jednak od nas niezależne, mogą powiem powstawać w wyniku warunków pogodowych (jak opady gradu) czy być efektem wandalizmu. Bez względu na fakt, w jaki sposób powstają, rysy nie wyglądają estetycznie. Warto wiedzieć jak skutecznie usunąć rysy z szyby. Choć pozornie wydaje się to proste, w rzeczywistości może okazać się bardzo problematyczne, choć nie jest niemożliwe. Z niewielkimi rysami możemy sobie poradzić domowymi sposobami, jak na przykład pasta do zębów, którą się nakłada na ściereczkę i przez kilka minut poleruje nią rysę. Z bardziej nowoczesnych produktów należy wspomnieć pastę polerską do szkła, którą można zakupić zarówno w sklepach budowlanych, jak również zamówić w sklepie internetowym. Do takich produktów dołączana jest instrukcja polerowania, której bezwzględnie należy przestrzegać. W celu usunięcia znacznie bardziej głębokich rys niezbędna może okazać się pomoc specjalistów. Dlatego właśnie warto poszukać specjalistów z tego zakresu i sprawdzić, jakie usługi oferują.

Profesjonalny zabieg usuwania rys z szyby polega na oszlifowaniu szyby, a następnie na polerowaniu. W ten sposób możliwe będzie dotarcie do dna rysy, a także jej całkowite usunięcie. W niektórych wypadkach rysy mogą być tak głębokie, że koszt ich usunięcia będzie wyższy, niż koszt wymiany szyby na nową. Warto również dbać o to, aby w czasie użytkowania samodzielnie nie powodować zarysować, na przykład poprzez stosowanie szmatek ze sztywnych materiałów.