Praktyczne i sprawdzone opryskiwacze

 

Uprawianie roślin to dla wielu z nas odskocznia od codziennych problemów. Niektórzy uprawianie ogródka traktują jak hobby a jeszcze inni sadzą różne rośliny głównie po to by mieć z tego jakąś korzyść. Niemniej jednak na nasze rośliny stale czuwają najróżniejsze zagrożenia. Jednym z nich są grzyby oraz różne insekty, które czasami musimy potraktować opryskami.

Sprawdzone opryskiwacze plecakowe

opryskiwacz plecakowyMówi się, że przez człowieka równowaga w przyrodzie została na tyle mocno zaburzona, że obecnie uprawianie różnych roślin jest równoznaczne z tym, że będziemy musieli stosować opryskiwacze. Przykładem może być tutaj uprawa ziemniaków. Początkowo po zasadzeniu ziemniaków nie ma żadnych problemów ponieważ rośliny spokojnie się rozwijają aż do czasy gdy rozpoczyna się czas kwitnienia. Często to właśnie wtedy zaczynają pojawiać się naturalni wrogowie ziemniaków czyli stonka ziemniaczana. Żeby sobie z tym szkodnikami poradzić musimy zdecydować się na stosowanie oprysków. Do tego zadania idealnie sprawdzić się może opryskiwacz plecakowy. Nazwa w tym wypadku nie jest przypadkowa ponieważ takie opryskiwacze faktycznie nosi się na plecach. Opryskiwacz plecakowy posiada specjalne szelki, dzięki którym transport opryskiwacza jest znacznie ułatwiony. Dodatkowo oprócz zbiornika i szelek w opryskiwaczu plecakowym znajdziemy specjalną pompę. Dzięki niej możliwe jest wytwarzanie bardzo dużego ciśnienia, które pozwala na efektywniejsze opryskiwanie pól.

Na dzień dzisiejszy opryskiwacz plecakowy możemy znaleźć w dosłownie każdym markecie ogrodniczym. Pojemność takich opryskiwaczy to najczęściej 10 litrów. Niemniej jednak w sprzedaży dostępne są również opryskiwacze o nieco mniejszych pojemnościach. Pamiętajmy, że opryskiwacz plecakowy sprawdzi się głównie w przypadku małych pól uprawnych.