Opakowania na ziarna kawy

Aromat kawy powoduje, że zmysł powonienia pracuje intensywniej. Po to, aby zachować oryginalny zapach ziaren kawowca, należy przechowywać je w odpowiednich warunkach. Właściwe opakowanie w formie torebki izoluje ziarna kawy od wilgoci i pozwala na długo cieszyć się jej aromatem. Gdzie zamówić specjalne torebki na ziarna kawowe? Oto przydatne wskazówki.

Specjalne torby na kawę

torebki do pakowania kawyEkologiczny papier pochodzący z odzysku służy często jako podstawowy materiał do pakowania kawy. W jakiego typu torebki powinno się pakować aromatyczne ziarna, by na długo zachowały swoje oryginalne właściwości? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na szczelność torebek. Ważnym elementem jest niewielki wywietrznik zapobiegający zaparzeniu się lub zawilgoceniu ziaren. Naturalne, organiczne cząsteczki powinny bowiem swobodnie oddychać bez zagrożenia utratą pięknego zapachu. Optymalne torebki do pakowania kawy można z łatwością zamówić w specjalistycznych sklepach z opakowaniami. Także w hurtowniach i magazynach kawy znajdują się worki dedykowane do przechowywania ziaren lub już zmielonej kawy. bez względu na wybór substancji: ziarnistej bądź sypkiej, pamiętać należy o oczekiwaniach klientów-odbiorców. Kupujący zwracają uwagę na ekologiczne torebki, najlepiej z papieru pozyskiwanego w ramach recyclingu. To tania, ekonomiczna opcja produkcji opakowań na kawę. Dodatkowo atrakcyjny nadruk wyróżni opakowanie.

Przechowywanie ziaren kawowych powinno odbywać się w sterylnych i suchych warunkach. Odpowiednia wilgotność torebki wpływa na aromat. Dlatego tak istotne znaczenie ma dobór opakowania do transportu i docelowego przechowywania kawy mielonej, bądź ziarnistej. Możliwość umieszczenia personalizowanego nadruku też jest bardzo przydatną opcją reklamowo-informacyjną.