Odmiana suwnicy pomostowej

Od sprawnego przemieszczania ładunków wewnątrz przedsiębiorstwa zależą jego możliwości wytwórcze. Ma to też ogromne znaczenie w przypadku działalności magazynowej i przeładunkowej. Ilość dostępnych urządzeń podajnikowych, transporterów oraz suwnic zapewnia doskonałe możliwości budowy wewnętrznych linii transportowych. Bardzo ważne miejsce zajmują suwnice ze względu na możliwość przenoszenia ciężkich i dużych ładunków.

Doskonałe dźwigownice pomostowe do zastosowań wewnętrznych  

solidna suwnica natorowaBardzo istotne miejsce wśród różnych rodzajów dostępnych dźwigownic zajmuje solidna suwnica natorowa wykorzystywana przede wszystkim wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych. Wysoka jakość oferowanych przez producentów suwnic natorowych, które należą do grupy urządzeń pomostowych jest konieczność spełnienia bardzo surowych norm. Wśród suwnic tego rodzaju znajdują się również dźwigownice specjalne dostosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach środowiska. Mogą one pracować w dużym zawilgoceniu, zapyleniu oraz w środowisku zagrożonym wybuchem. Cechą charakterystyczną suwnic pomostowych natorowych jest poruszanie się po torowisku umieszczonym na określonej wysokości. Zapewnia to bezkolizyjne przenoszenie ładunków do każdego miejsca będącego w zasięgu działania urządzenia. Nowoczesne suwnice pomostowe to możliwość bardzo dokładnego manipulowania ładunkami o różnej wielkości i wadze. Należy pamiętać, że wszystkie suwnice pomostowe są budowane na zamówienie dla konkretnego miejsca aby były jak najlepiej dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa. W skład budowy suwnicy pomostowej natorowej wchodzą czołownice umieszczone od góry na torowisku, most suwnicy oraz ruchomy cięgnik. Most suwnicy odpowiedzialny za parametr udźwigu może się składać z jednego lub większej liczby dźwigarów. Na udźwig suwnicy ma też wpływ liczba ruchomych cięgników poruszających się po moście. Rozpiętość suwnic sięga nawet ponad 30 metrów, a udźwig kilkuset ton.

Nowoczesne suwnice pomostowe są sterowane na trzy sposoby, z wykorzystaniem fal radiowych, skrzynki sterowniczej lub z kabiny operatora. Bardzo ważną cechą suwnic pomostowych jest możliwość pracy wielu urządzeń na jednym torowisku dzięki nowatorskim systemom antykolizyjnym. Suwnice pomostowe to jeden z najchętniej wykorzystywanych rodzajów urządzeń tego typu.