Jakie wybrać pareo do sauny?

Coraz więcej osób korzysta z miejskich saun, które są dostępne w kompleksach basenowych czy gabinetach odnowy biologicznej. Niejednokrotnie podczas pobytu na wakacjach w zarezerwowanym hotelu również dostępna jest sauna i basen tylko dla gości. Dobroczynne właściwości takiego miejsca sprawiają, że trudno byłoby z niego nie skorzystać. Warto jednak odpowiednio się przygotować do wizyty w saunie (szczególnie gdy jest pierwsza).

Męskie pareo czy zwykły ręcznik?

pareo do sauny męskieW przypadku mężczyzn kluczowe jest zadbanie o odpowiednie okrycie podczas przebywania wewnątrz sauny. Niektórzy wybierają zwykły ręcznik, który w takim miejscu nie jest zbyt dobrą opcją. Ręcznik może się zsunąć lub być za duży albo mały (szczególnie gdy bierzemy model dostępny w hotelu). W przypadku częstego korzystania z tego typu pomieszczeń najlepiej wybrać specjalne pareo do sauny męskie. To ręcznik z miękkiej mikrofibry, który posiada dodatkową gumkę w pasie oraz rzep zapewniający pełen komfort i swobodę ruchów. Często pareo jest wyposażone w dodatkową kieszonkę do przechowywania drobnych rzeczy – choćby kluczy do szafki. Producenci proponują takie modele w różnych kolorach i rozmiarach. Można więc idealnie dopasować kilt męski do własnych potrzeb. Oczywiście takie specjalne modele ręczników są również dostępne w wersji dla kobiet. Warto się w nie zaopatrzyć jeśli planujemy regularne wizyty w miejskich saunach. 

Najważniejsze, aby wcześniej zapoznać się z regulaminem sauny i dostosować się do warunków stawianych przez właściciela, m.in. pod względem ubioru oraz czasu przebywania w saunie czy tzw. bani. Wszystko to ma na celu zapewnić komfort i bezpieczeństwo gościom. Sauna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale może też być niebezpieczna jeśli korzysta się z niej w nieodpowiedni sposób.