Elastyczna elewacja kompozytowa

Produkowane obecnie materiały budowlane osiągają fantastyczne parametry jakościowe dzięki nieustającym badaniom nad przydatnością różnorodnych surowców i ich adaptacji. W przypadku produktów przeznaczonych do budowy elewacji mamy do czynienia z bardzo dużą możliwością wyboru spośród wielu znakomitych materiałów kompozytowych. Jednym z nich są coraz powszechniej stosowane elastyczne deski elewacyjne.

Najwyższa jakość elastycznych desek do budowy fasad

deska elewacyjna elastycznaDostarczana na rynek deska elewacyjna elastyczna jest znakomitym rozwiązaniem do budowy estetycznych i trwałych fasad. Na uwagę zasługuje fakt, że zastępują one naturalne materiały jak drewno przez co wpisują się znakomicie w trendy ekologiczne. Decydującym czynnikiem dla ich rosnącej popularności jest ich bardzo wysoka jakość opierająca się na estetyce i trwałości. Deski elastyczne powstają w wyniku połączenia piasku kwarcowego z ekologiczną żywicą akrylową. Dla wzmocnienia budowy używa się siatek wykonanych z włókna szklanego. Taka kompozycja składników powoduje, że otrzymany produkt jest całkowicie odporny na agresywne warunki środowiska zewnętrznego oraz na udary mechaniczne w postaci rozdarcia czy przebicia. Na uwagę zasługuje wspaniałe wzornictwo oddające rzeczywisty obraz naturalnych desek lub cegieł. Taki efekt jest możliwy do uzyskania dzięki wykonaniu skanów najlepszej jakości. Część producentów aby podnieść jeszcze bardziej walory wizualne stosuje wzornictwo z efektami trójwymiarowymi. Co bardzo istotne kolorystyka oraz wzory są odporne na długotrwałe działanie promieni słonecznych i promieniowania UV. Wstęgi deski elastycznej w zależności od producenta osiągają różne długości i szerokości lecz wszystkie z nich posiadają stosunkowo niską wagę co umożliwia montaż nawet na elewacjach zawierających warstwę izolacji termicznej. Nałożenie deski elastycznej stanowi warstwę ochronną dla elewacji tego typu. 

Elastyczna deska elewacyjna daje duże możliwości montażowe gdyż w przeciwieństwie do naturalnych materiałów można ją instalować na powierzchniach zakrzywionych i nieregularnych. Deskę elastyczną obrabia się w bardzo łatwy sposób ostrym nożem, a do układania na elewacji służy dedykowany, specjalistyczny klej. Zdaniem producentów nawet mało doświadczona osoba może dokonać prawidłowego montażu.