Ekologiczne palety drewniane

Od lat jestem zaangażowana w działania ekologiczne. Bardzo doceniam ludzi, którzy potrafią z głową wykorzystywać przedmioty, które dla innych są już do wyrzucenia. Sama staram się aby dostrzegać w różnych przedmiotach ich funkcjonalność.

Palety drewniane na meble

palety drewnianeZmiany nawyków na bardziej ekologiczne nie są wcale takie proste. Lata złych nawyków robią swoje. Najtrudniej jednak jest zacząć, zrobić ten przysłowiowy pierwszy krok. Teraz pamiętam jedynie tylko najzabawniejsze momenty, gdy na przykład zwykłe zakupy w sklepie trwały godzinami, a ja między regałami sklepowymi szukałam produktów, które produkowane są w zgodzie z moimi nowymi przekonaniami. Teraz jest mi zdecydowanie łatwiej żyć w zgodzie z naturą, a pomysły jak wykorzystać mogę przedmioty, które mnie otaczają nigdy się nie kończą. Niektóre z przedmiotów, jakie mamy wokół siebie są bardzo wdzięczne. Wykorzystać możemy je na kilka różnych sposobów. Jedne co nas może ograniczać podczas wykorzystywania takich materiałów to nasza wyobraźnia. Tak jest na przykład z euro paletami, które od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Oglądając różnego rodzaju tutoriale wciąż nie mogę uwierzyć, że ludzie potrafią z palet zrobić funkcjonalne meble do domu i ogrodu. Palety drewniane wykorzystywane są jako półki na książki, kwietniki na balkonach, czy łóżka w sypialniach. Wielu ludzi konstruuje meble na własny użytek tworząc niesamowicie pomysłowe i funkcjonalne rozwiązania. Drewniane palety są stosunkowo tanim materiałem wykorzystywanym w transporcie różnego rodzaju ładunków. Teraz jednak nie mam wśród znajomych osoby, która w swoim domu lub ogrodzie nie posiada mebli z euro palet. Każdy docenia prostotę takich przedmiotów ciesząc się tym że zrobił coś własnymi rękoma.

Każdemu, kto ma w swoim garażu lub piwnicy drewnianą paletę polecam wykorzystanie tego materiału. Na małym balkonie można zrobić kwietnik lub mały leżak. Jedyne co nas może ograniczać to nasze zdolności manualne i wyobraźnia.