Zestaw kąpielowy dla niemowląt

Narodziny dziecka z pewnością są wielkim wydarzeniem w życiu całej rodziny. Rodzice muszą stanąć na wysokości zadania i szybko nauczyć się właściwie pielęgnować noworodka, który wymaga szczególnej troski i dbałości o każdy szczegół.

Co zawiera zestaw kąpielowy dla niemowlaka?

zestawy kąpielowe dla niemowlątTo co rodzicom sprawia najwięcej problemów, to pierwsza kąpiel, pielęgnacja pępuszka i przewijanie. Strach o zdrowie maluszka jest dla wielu paraliżujący, dlatego potrzebna jest pomoc położnej, która dokładnie instruuje rodziców i pokazuje jak mają się obchodzić z noworodkiem, a później z niemowlakiem. Pierwsza kąpiel odbywa się w drugiej dobie życia dziecka i wykonuje się ją jeszcze w szpitalu, więc młoda mama może się temu przyglądać i uczyć. Kolejne są już w domu z udziałem rodziców, do których potrzebne będą zestawy kąpielowe dla niemowląt. Aby umyć malutkie dziecko, potrzebna nam będzie wanienka, oraz wkładka ułatwiająca właściwe ułożenie dziecka w niej. W zestawie nie brakuje miękkiej myjki, która możemy oczyścić skórę dziecka, szczotkę do włosów wykonaną z miękkiego włosia i grzebień z zaokrąglonymi końcami. Niezbędny jest miękki ręcznik wykonany z bawełny o wymiarze siedemdziesiąt na sto centymetrów. Niemowlakom trzeba systematycznie obcinać paznokcie, wiec w zestawie też znajdują się nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami. Cały zestaw może być zapakowany w gustowny koszyk, lub torbę, w której możemy mieć wszystko pod ręką. Z takim kompletem niezbędnych przyborów, każda kąpiel będzie przyjemnością.

Zestaw kąpielowy doskonale się nadaje na prezent dla młodych rodziców, gdyż na pewno się przyda. Dostępne są modele z wanienką, albo bez niej. Znajdziemy w nim także termometr do kąpieli, gdyż niemowlaki trzeba myć w ściśle określonej temperaturze równej 37 stopni.