Zdrowe kaszki Helpa

Żyjemy w czasach, kiedy coraz trudniej o naprawdę zdrową, bez zbędnych dodatków żywność. Producenci na potęgę wykorzystują w procesach produkcyjnych przeróżne ulepszacze, konserwanty czy barwniki, aby produkt finalny był smaczniejszy i lepiej się prezentował. Jednak to negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Na tego typu produkty szczególnie wrażliwe są dzieci, ponieważ im organizmy są niemalże bezbronne.

Jakie są rodzaje kaszek Helpa?

helpa kaszkiZ uwagi na to, w jaki sposób są produkowane produkty spożywcze, coraz więcej osób poszukuje żywności bio, która jest bezpieczna i przechodzi szereg specjalistycznych badań i testów, które w konsekwencji prowadzą do nadania im odpowiednich certyfikatów jakości. Choć takie produkty nie należą do najtańszych, to jednak są bezpieczne i z powodzeniem można je podawać dzieciom. Jedną z firm, które zajmują się produkcją takiej żywności jest Helpa kaszki, soczki, batoniki i przetwory do dzieci, są ich asortymentem. Jest to jednak z niewielu takich firm, która oferuje produkty naturalne i surowe, czyli nie są one poddane żadnej obróbce termicznej. Ogólnie dostępne na rynku kaszki dla dzieci nie należy gotować, a jedynie zalać ciepłym mlekiem lub wodą. Takie kaszki mają znacznie mniej składników odżywczych, witamin i minerałów, ponieważ są one tracone w procesach, którym są poddawane. W ofercie firmy Helpa znajdziemy kaszki owsiane, orkiszowe, z amarantusa czy jaglane. Dostępne są także kaszki mieszane, czyli składające się z kilku zbóż. Do ich produkcji nie używa się cukru, soli ani sztucznych wsadów owocowych. Mogą występować jedynie liofilizowane owoce, które są dodawane do kaszki lub sprzedawane oddzielnie. Wszystkie rodzaje kasz nie zawierają glutenu, laktozy czy jajek. Przechodzą szereg testów i kontroli, których wynikiem są zdrowe i pyszne kaszki.

Karmienie dzieci jest szczególnie ważne, ponieważ jego efekty zobaczymy w przyszłości. Od tego co je maluch w pierwszych latach życia, zależy jego rozwój, a także wykształcenie nawyków żywieniowych, które towarzyszą nam przeważnie przez resztę życia. Kaszki są bardzo dobrym źródłem węglowodanów, witamin i minerałów, które powinny być dostarczane małemu organizmowi każdego dnia w odpowiedniej ilości. Kaszki marki Helpa kupimy w większości ekologicznych sklepów.