Zastosowanie listew przypodłogowych

 

Od kilkunastu lat znacznie więcej uwagi przykładamy do kwestii wykończenia wnętrz w domu czy też mieszkaniu. Przykładamy znacznie więcej uwagi do dobru nawet najmniejszego elementu wykończenia. Dobrym przykładem jest choćby wykończenie linii łączącej podłogę ze ścianami pomieszczenia.

Jaką listwę przypodłogową wybrać?

listwy przypodłogowe białe 12 cmW obecnych czasach znacznie większą uwagę przykładamy do kwestii wykończenia wnętrz w naszym mieszkaniu. Dużo uwagi przykłada się do wykończenia każdego, nawet pozornie najmniej widocznego zakamarku w danym pomieszczeniu, takiego jak obszar pomiędzy podłogą a ścianami. Obecnie miejsca te są ozdabiane za pomocą takich elementów wykończeniowych, jak na przykład listwy przypodłogowe białe 12 cm. Oczywiście, to ze wymyślono takie listwy do ozdoby tego właśnie miejsca nie jest bez przyczyny –na linii łączącej podłogę ze ścianami powstaje bowiem najwięcej niedoróbek, takich jak zacieki, nierówno położna farba czy też nierówna tapeta. Montaż takiej listwy jest wiec najlepszym sposobem na zamaskowanie tych defektów tym bardziej, że można wybierać te listwy pod kątem ich wysokości. Oprócz tego montaż takich listew szczególnie w jasnych kolorach może się pozytywnie przełożyć na poczucie przestronności danego pomieszczenia. Listwy te pełnią także bardzo ważną funkcję ochronną, chroniąc ściany przed obtłuczeniami czy też zabrudzeniami. Listwy przypodłogowe mogą być wykonane z kilku różnych materiałów. I tak na przykład znajdziemy takie listwy wykonane z drewna, metalu, czy też płyty MDF. Każdy z tych rodzajów listew przypodłogowych ma swoje niewątpliwe wady jak i zalety. W przypadku wyboru takich materiałów najważniejsze jest jednak aby kierować się ich wyglądem i dopasować go do specyfiki danego pomieszczenia, jego wielkości oraz koloru ścian. Oczywiście warto także kierować się tym, jak bardzo są widoczne defekty na ścianie przy podłodze i na podstawie tego dobrać odpowiednia wysokość listwy tak aby te niedoróbki zamaskować. Montaż takich listew jest bardzo prosty co jest ich dużą zaletą.

Na linii łączącej ściany z podłogą bardzo często powstają różne niedoróbki. Mogą być one związane  z zaciekami po malowaniu, czy też nierówno położona tapetą. Na szczęście, dzięki specjalnym akcesoriom wykończeniowym, takie niedoróbki można łatwo zamaskować.