Zalety treningów personalnych

 

Wiosna sprzyja chęci zmiany swojego dotychczasowego życia. Wielu z nas obiecuje sobie, że zacznie biegać i zdrowo się odżywiać. Jednak, niestety, te obietnice albo są dotrzymywane tylko na krótki czas albo nawet ich realizacja nie dochodzi do jakichkolwiek skutków. Potrzebna jest odpowiednia motywacja, dzięki której nie spoczniemy na laurach.

Zalety efektywnego treningu personalnego w Szczecinie

efektywny trening personalny w SzczecinieOdpowiednią motywację może nam dać trener personalny. To on dobierze ćwiczenia do naszej sylwetki, rozpisze nam treningi, dobierze odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Będzie on też motywował w chwilach zwątpienia. Efektywny trening personalny w Szczecinie można wykonać na wielu nowoczesnych siłowniach. Trening personalny zaczyna się odpowiednią rozgrzewką. Jest ona bardzo ważna ponieważ musimy przygotować i rozgrzać mięśnie przed wykonaniem przez nie wysiłku fizycznego po to, aby uniknąć jakiejkolwiek kontuzji. Kolejną częścią jest trening właściwy. Tutaj jest on dobrany dla naszych potrzeb. Jeśli chcemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, trener personalny zapewne postawi na większą ilość treningów cardio czyli takich, podczas których zmęczymy się, nasze ciało będzie spalało mnóstwo kalorii. Zaletą takich treningów jest to, że ciało spala kalorie zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu, ponieważ metabolizm jest wtedy przyspieszony. Jeśli zaś chcemy wyrzeźbić ciało i sprawić, że zarysują się na nim mięśnie, głównym treningiem będzie trening siłowy z wykorzystaniem obciążenia. Trening na modelowanie ciała można przeprowadzić również z lżejszym oprzyrządowaniem, na przykład z taśmami oporowymi, które idealnie modelują pośladki. Ostatnią częścią po głównym treningu jest oczywiście obowiązkowe rozciąganie. Nie możemy o nim zapomnieć między innymi dlatego, żeby uniknąć zakwasów czy bólów mięśni. Jest to również bardzo przyjemna część treningu, podczas której ciało odpoczywa i się relaksuje.

Piękne ciało można osiągnąć tylko i wyłącznie ciężką pracą. Niektórzy mówią, że piękne ciało można mieć wtedy, kiedy są dobre geny. Jednak tak naprawdę geny są tylko niewielką częścią tego, co można osiągnąć poprzez odpowiednią pracę i zdrowe odżywianie. Tylko to jest prawdziwym kluczem do sukcesu- piękno idzie w parze ze zdrowiem.