Zabiegi, które wspomagają ciężką walkę z trądzikiem

Osoby, które mają skłonność do nadmiernej produkcji sebum są narażone na znaczące zanieczyszczenia twarzy, ponieważ blokują się ujścia gruczołów potowych. Warto w takim wypadku zainteresować się zabiegami oczyszczającymi, zmniejszającymi produkcję sebum i mimo wszystko silnie nawilżającymi. Liczne linię do kuracji domowej są również istotne przy codziennej pielęgnacji twarzy. Zwykłe oczyszczanie manualne w dobie nowoczesnych alternatyw są w zasięgu każdego z nas. Warto, kilka wypróbować.

Czy trądzik jest chorobą?

leczenie trądziku - szczecinOdpowiedź niektórych może zaskoczyć, ale trądzik jest chorobą. Nie tylko fizyczną, ale także psychiczną ponieważ rośnie frustracja i niechęć do samego siebie. Kompleksy, które mogą pojawić się w okresie dojrzewania, mogą zaważyć w dorosłym życiu. Pewność siebie i akceptacja, może być zaburzona. Aspekt choroby fizycznej to sygnał, że w naszym organizmie, zachodzą różne negatywne procesy (np. zaburzenia hormonalne). Dlatego tak ważna jest dla nas terapia, leczenie i diagnoza. Systematyczność w działaniu to idealne leczenie trądziku – Szczecin,  oferuje wiele wyspecjalizowanych klinik laserowych, salonów kosmetycznych i dermatologów, którzy w profesjonalny sposób, mogą zająć się pacjentem. Wybierając się do specjalisty należy dokładnie przeanalizować przeciwwskazania, wskazania oraz zalecenia po wykonanym zabiegu. Specjalista, uwzględniając stan skóry, dokona decyzji jaki zabieg wykonać. Częstotliwość spotkań i ilość wizyt jest uzależniona od wielkości problemu. Leczenie trądziku jest długotrwałe i wymaga dużej cierpliwości. Można zdecydować się na zabiegi IPL, jeśli trądzik jest ropowiczy, lub różowaty. Peeling kawitacyjny jest stosowany przy widocznych zaskórnikach zamkniętych lub otwartych. Zabiegi przy użyciu kwasów będą w znaczący sposób udrażniać ujścia gruczołów, redukować warstwę zrogowaciałą naskórka i w znaczący sposób zminimalizować produkcję sebum, a co za tym idzie redukować wykwity ropne.

Osoby leczone z trądziku – w Szczecinie mogą udać się również na konsultację do dermatologa. Lekarz wzmocni kurację o aspekt farmakologiczny, dzięki czemu wielokierunkowe działanie będzie dużo bardziej spektakularne. Warto testować zabiegi, maści, czy leki doustne (oczywiście w porozumieniu ze specjalistami) aby znaleźć dla siebie odpowiednią drogę do wyjścia z trądziku. Nie każdą terapię farmakologiczną, można łączyć z zabiegami kosmetycznymi czy laserowymi, dlatego warto być w kontakcie z personelem. Kropką nad “i” będzie stworzenie przez kosmetologa, idealnej, domowej kuracji z zawartymi tonikami, piankami do mycia i kremami, które są niezbędne do codziennej pielęgnacji twarzy.