Wygodny odkurzacz centralny

Sprzątanie, to dla wielu osób przykry obowiązek, który trzeba wypełnić przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej dysponujemy klasycznymi, małymi odkurzaczami, które mają krótkie kable zasilające, wydają sporo hałasu i są średnio wydajne.

Dla kogo są centralne odkurzacze?

centralny odkurzaczMałe mieszkanie nie wymaga specjalnego sprzętu, bo po parudziesięciu minutach jest po sprzątaniu. Jednak, kiedy mamy piętrowy dom, a do tego zwierzęta domowe, to warto zainwestować w profesjonalny sprzęt do skutecznego sprzątania. Centralny odkurzacz jest przeznaczony do czyszczenia wielometrowych powierzchni, szczególnie na kilku piętrach, ponieważ cała jest instalacja mieści się w ścianach budynku. Korzystanie z takiego sprzętu wymaga wykonania niewielkiego remontu, ale efekt jaki on daje, z pewnością wynagrodzi nam poniesione trudy. Przede wszystkim taki odkurzacz jest znacznie większy niż normalny sprzęt i jest montowany na ścianie na stałe. Jego przewody biegną w ścianach budynku i posiadają wylot w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu sprzątając, wystarczy podłączyć do niego rurę odkurzacza i można zacząć sprzątać. Można zapomnieć o kablu zasilającym i konieczności przełączania go, gdy przechodzi się z jednego do drugiego pomieszczenia. Co prawda koszt takiego centralnego odkurzacza jest znacznie wyższy niż klasyczny model, ale korzystanie z niego jest bardziej efektywne i ekonomiczne. Odkurzacz posiada wydajniejsze filtry i znacznie mocniejszy silnik, dzięki czemu lepiej sobie radzi z wszelkimi zabrudzeniami.

Zakup centralnego odkurzacza jest najczęściej opłacalny, kiedy będzie wykorzystywany na dużych powierzchniach. Dzięki niemu można jednocześnie odkurzać na różnych piętrach bez utraty mocy ssącej. W trakcie jego używania, słychać jedynie szum z rury.