Ułożenie zieleni na makietach

Robienie makiet dla jednych jest formą sztuki, hobby, a dla innych sposobem przedstawienia inwestycji. Na makietach znajdują się niejednokrotnie tereny zielone. Aby miały dobry wygląd trzeba zastosować materiały żywe, które poprawią estetykę całej makiety. Nie jest to rzecz droga, jednak trzeba wiedzieć, jak ją ułożyć oraz jakie podłoże zastosować pod zieleń.

Jak ułożyć zieleń na makiecie?

zieleń na makietęZieleń o której mowa inaczej nazywa się trawą elektrostatyczną. Aby zieleń na makietę wyglądała dobrze i długo utrzymywała kolor należy zastosować pod nią spód wykonany z plastiku lub metalu. Dlaczego? Przed jej ułożeniem warto jest skroplić to miejsce wodą. Dzięki temu trawa nie straci nawet odrobiny koloru przez około dwa dni. Jeśli makieta ma wyglądać estetycznie przez dłuższy okres czasu wystarczy raz na dwa dni spryskiwać ją wodą. Są makiety, których się nie demontuje, na przykład w otoczeniu drzewka bonsai. Wtedy najlepiej jest nasypać centymetrową warstwę ziemi ogrodniczej, a następnie delikatnie ułożyć trawę. Można ją docisnąć delikatnie w celu wyrównania. Jednak nie zachęcam, aby to robić przy użyciu palców. Najlepszy do tego okaże się wałek malarski o szerokości pięciu centymetrów. Kupimy go w hipermarkecie budowlanym za kilka złotych. A gdzie kupimy taką zieleń? W sklepach botanicznych oraz oczywiście przez Internet. Z tym, że w sklepie stacjonarnym możemy jej dotknąć i zobaczyć prawdziwy kolor.

Makiety z taką zielenią wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Świetnie się prezentują, dlatego można makietę utrzymywać w celu dekoracyjnym oraz projekcyjnym. Częściej korzysta się z tej pierwszej opcji, ponieważ projekty przedstawiane są za pomocą animacji komputerowych. Jednak jak wiadomo, takie makiety mają o wiele lepszy wygląd oraz klimat.