Udało mi się pokonać częste bóle kręgosłupa

Po skończonych studiach od razu poszłam do pracy. W związku z moim wykształceniem, udało mi się dostać do pracy na stanowisko pracownika biurowego. Moja praca była siedząca. Czasami przez osiem godzin nie udało mi się nawet na chwilę wstać od biurka. Dosyć szybko zaczęłam odczuwać z tego powodu bóle kręgosłupa. Byłam przerażona, pracowałam dopiero od roku. Bałam się, że za kilka lat w ogóle będę miała problem z ruszeniem się z łóżka.

Rehabilitacja pomogła mi na częste bóle kręgosłupa

częsty ból kręgosłupa - rehabilitacjaUdałam się więc od lekarza, żeby zalecił mi on jakieś ćwiczenia. Całe szczęście udało mi się do niego szybko dostać. Najpierw mnie zbadał, a następnie znalazł dla mnie bardzo dobre rozwiązanie na częsty ból kręgosłupa – rehabilitacja okazała się bardzo skuteczna i przede wszystkim była ona bezbolesna. Dostałam od niego skierowanie na masaże kręgosłupa, zabiegi laserowe oraz przede wszystkim ćwiczenia rozciągające, ponieważ miałam bardzo spięty kręgosłup i to właśnie to, odpowiadało za często dokuczające mi bóle. Udało mi się zapisać na rehabilitację już na następny miesiąc. Bardzo się cieszę, że nie musiałam długo czekać, ponieważ bóle z dnia na dzień stawały się coraz gorsze i nie pomagały mi żadne domowe sposoby. Po rehabilitacji jednak, wszystkie bóle ustąpiły. Zalecone mi przez lekarza ćwiczenia okazały się bardzo proste i skuteczne, a po ich wykonaniu masaże rehabilitacyjne były naprawdę bardzo przyjemne. Teraz już wiem, że najważniejsze jest to, aby nie zaniedbywać swojej aktywności fizycznej, szczególnie jeśli posiada się pracę siedzącą. Lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć. Jednakże, jeżeli ktoś zaniedba sprawę tak jak ja, wtedy rehabilitacja jest naprawdę niezbędna, a przede wszystkim skuteczna i pomocna. Bardzo ważne było dla mnie to, że rehabilitacja była prowadzona w profesjonalnym ośrodku, gdzie pracowali zawodowi fizjoterapeuci.

Dzięki temu już po pierwszym dniu odczułam znaczną poprawę. Natomiast po miesiącu wszystkie bóle ustąpiły i więcej nie powracały. Jestem bardzo zadowolona. Obecnie gimnastykuję się codziennie, ponieważ nie chcę zaprzepaszczać wspaniałych efektów jakie uzyskałam. Życie bez bólów kręgosłupa spowodowanymi pracą siedzącą jest naprawdę możliwe, trzeba się tylko odrobinę postarać i dać z siebie trochę wysiłku.