Trójdzielne kalendarze dla każdego

I choć można je znaleźć w każdym domu, nie każdy zwraca na nie szczególną uwagę. Ot, prosty kalendarz, bo o nich właśnie mowa, ma spełniać zastosowania praktyczne i nic ponadto. Czy na pewno tylko takie jest ich zadanie? Oczywiście, że nie, ponieważ mogą posłużyć jako ciekawy dodatek do wnętrz. Designerskie warianty kalendarzy zabarwią każdy rodzaj pomieszczenia.

Kalendarze z wypukłą główką

kalendarze trójdzielne - wypukła główkaZawsze warto pamiętać, że żaden przedmiot codziennego użytku – nawet kalendarz – nie musi być nudny. Coraz więcej akcesoriów jest tworzonych w różnych stylach, co odnosi się zarówno do koloru, kształtu, jak i samej inspiracji. Na przykład do pokoju wykończonego z wykorzystaniem amerykańskich dodatków, przydatny okaże się designerski kalendarz w kształcie arizońskiego kaktusa. To może okazać się doskonały sposób na podkreślenie zamiłowania do czegoś lub po prostu podkreślenie ogólnej atmosfery. Nie należy też zapominać o czysto praktycznym zastosowaniu. Dół, gdzie występują trzy kartki z miesiącami to jeden z walorów, jakie posiadają kalendarze trójdzielne – wypukła główka to natomiast świetne miejsce na zlokalizowanie wysokojakościowej grafiki. Coraz większa liczba producentów decyduje się jednak na wytwarzanie ich w nowatorski sposób. Na czym to polega? Przede wszystkim na „szalonych” i odważnych kształtach, bogatych dekoracjach, różnobarwnych kolorach i nie tylko. Po to, by kalendarze były jak najbardziej kreatywne, nierzadko do ich projektowania zatrudniani są profesjonalni designerzy i graficy. Poza tym, dzięki temu rozwiązaniu mogą również okazać się skutecznym narzędziem marketingowym. Na kalendarzach można bowiem umieścić logo swojej firmy oraz dane kontaktowe, mające na celu dotarcie do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów. Wreszcie to też doskonały pomysł na prezent dla najbliższej osoby – na przykład dla rodzica. Wtedy w górnej części warto zamieścić jedno z rodzinnych zdjęć.

Jak widać, kalendarze nie muszą być nudne oraz powtarzalne. Coraz częściej ich producenci decydują się na poszerzanie ofert, udostępniając swoim klientom coraz rozmaitsze i warianty. Są kolorowe, posiadają ekstrawaganckie kształty, a zgodnie z życzeniem i preferencjami, może zostać na nich umieszczona grafika na zamówienie. Kalendarz to zarówno dobry prezent, jak i skuteczne narzędzie marketingowe.