Termoizolacja pianką PUR

Często bywa tak, że dopiero po kilku latach po wybudowaniu domu uświadamiamy sobie, że nie dopełniliśmy wszystkich obowiązków podczas procesu jego tworzenia. Jednym z większych niedopatrzeń mogą być chociażby te związane z ocieplaniem domu. Mnóstwo osób popełnia ten błąd, że tworzy warstwy termoizolacyjne jedynie na ścianach z zewnątrz. Jednak warto zauważyć, że ciepło często uchodzi również innymi drogami. Przykładem może być chociażby poddasze, które powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć.

Nowe techniki ocieplania domów

ocieplanie pianką kujawsko pomorskieOcieplanie budynków często kojarzone jest jedynie z jednym materiałem. Jest nim oczywiście styropian, który znany jest nam od dziesięcioleci. Nie da się ukryć, że skuteczność tego materiału używanego do termoizolacji jest dość dobra. Niemniej jednak trzeba też zaznaczyć, że nakładanie styropianu bywa bardzo kłopotliwe i niekiedy zajmuje mnóstwo czasu. Znacznie szybciej nałożyć można inny materiał, który do ocieplania stosowany jest dopiero od kilku lat. Mowa tutaj o piance poliuretanowej. Początkowym zamysłem związanym z tworzeniem tejże pianki wcale nie było to by stosować się ją miało do tworzenia warstw termoizolacyjnych. Na początku świetnie sprawdzała się ona w branży produkcyjnej gdzie przykładowo służyła jako wypełniacz. Od jakiegoś czasu jednak materiał ten stosuje się do ocieplania i sprawdza się on w tym zadaniu wprost idealnie. W całym naszym kraju powstają też firmy, które na co dzień zajmują się nakładaniem takiej pianki w domach swoich klientów. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką kujawsko pomorskie jest przykładowo jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy firmy oferujące tego typu usługi. Przez wiele lat pianka poliuretanowa sprawdzała się jedynie w ocieplaniu powierzchni płaskich. Wynikało to przede wszystkim z właściwości tejże pianki, która nie była w stanie przylegać do ścian.

Od dłuższego czasu tworzy się już taką piankę poliuretanową, która doskonale spisuje się również na powierzchniach pionowych. Nic nie stoi na przeszkodzie by taką piankę natryskiwać na ściany czy nawet na skosy na poddaszach. Pianka ta wyróżnia się również tym, że doskonale przywiera do najróżniejszych materiałów. Możemy więc nakładać ją zarówno na murowaną ścianę, drewno czy nawet na blachę ze stali.