Sucha kąpiel w dwutlenku węgla

 

Troska o zdrowie powinna mieć miejsce w każdym wieku i w każdych okolicznościach. Warto również korzystać z coraz nowszych wynalazków i technologii, które w tej trosce mają nas wspierać. Jednym z nowszych, ale cieszącym się doskonałymi opiniami zabiegiem są suche kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla. 

Właściwości suchych kąpieli w dwutlenku węgla

kąpiele w CO2Dwutlenek węgla odpowiednio wykorzystany może dobroczynnie wpływać na nasze zdrowie. Kąpiele w CO2 polegają na wprowadzeniu dwutlenku węgla do specjalnie przygotowanej wanny. Osoba, która w tej wannie się znajduje, wchłania gaz przez skórę – naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co zwiększa się dopływ tlenu do wszystkich tkanek i w efekcie obniża się ciśnienie krwi. Kąpiel w dwutlenku węgla przynosi wiele korzyści, między innymi działa odprężająco i uspokajająco. Ponadto zabieg ten niweluje skurcze mięśni i ma działanie przeciwbólowe, przynosząc chorym natychmiastowe uczucie ulgi. Głównymi wskazaniami do kąpieli są problemy z krążeniem obwodowym, nadciśnienie depresja oraz bezsenność, ale istnieje też wiele przeciwwskazań do zabiegu, a między innymi niewydolność nerek, serca, anemia, ale też miażdżyca, a nawet miesiączka. Sam zabieg wymaga specjalnego przygotowania i nie ma możliwości wykonania go w warunkach domowych, ale na rynku pojawia się coraz więcej miejsc i ośrodków sanatoryjnych, które oferują kąpiele w ramach terapii.

Korzystanie z najnowocześniejszych technologii może ułatwić powrót do zdrowia, gdyż są to zabiegi alternatywne dla dotychczasowych masaży, farmakologii i innych rodzajów leczenia. Zdrowotne suche kąpiele w gazie mają coraz większą rzeszę zwolenników, a opinie i efekty dotychczasowych klientów są najlepszym potwierdzeniem jakości i wartości tych zabiegów.