Sprawdzamy ceny ogródków w słoiku

Słoiki z lasem w środku, ozdoby ze szkła z roślinami czy właśnie tworzenie ekosystemów w szkle to w ostatnim czasie piękna dekoracja domu. Otaczanie się pięknymi przedmiotami poprawia humor i działa na nasze samopoczucie. Także jest to wyjątkowo ozdoba, która ma wiele do zaoferowania i oddziałuje na otoczenie. Warto zatem zainwestować w nią.

Lepiej zrobić czy kupić ogródek w słoiku?

ogród w słoikuTo trudne pytanie i każdy z nas odpowie na nie inaczej. Dlaczego? Powód jest prosty. Jedna osoba lubi robić i samodzielnie tworzyć ozdoby a druga wybierze prostszą drogę: pójdzie do sklepu, wybierze ogród w słoiku, dobierze rośliny, które jej się podobają i kształt słoika a na końcu zapłaci. Będzie miała gotową ozdobę bez kłopotu. Tu jednak warto wspomnieć, że gotowa ozdoba w słoiku może mieć bardzo różną cenę i w zależności od klienta i jego zasobności w portfelu możemy zapłacić za słoik z ogrodem już od 50 zł nawet do 300 zł i więcej. Także ceny są zróżnicowane, z tym że każdy kupi coś dla siebie i na pewno znajdzie. Osoby, które zdecydują się zrobić samodzielnie taką dekorację muszą liczyć się z zakupami następujących rzeczy: słoika, kermazytu ogrodniczego, węgla czy innych dodatkowych rzeczy. Jeśli chodzi o słoik to obecnie na rynku dostępnych jest wiele słoików o różnych kształtach czy to np. podłóżnych, czy w kształcie jabłka, gruszki bądź po prostu jako walca. Kermazyt z kolei stanowi formę drenażu roślin, można go zastąpić żwirem. Węgiel oczyszcza słoik ze szkodliwych toksyn i zanieczyszczeń. Ważny jest także dobór ziemi, ponieważ ona musi być oczyszczona i bez drobnoustrojów, aby nie zanieczyściła ścian słoika i żeby nie zachodziły one pleśnią i mchem. Ważne jest spełnienie tych wszystkich rzeczy, żeby rośliny dobrze funkcjonowały w słoiku. Co do roślin to one muszą być odporne na dużą wilgotność i ją po prostu lubić. Także kupując rośliny musimy mieć to na uwadze. Można również do słoika wrzuć ozdobne kamienie, które mają wybujałe kształty oraz kolory, ozdobne żwiry, pnącza, szyszki, żołędzie czy inne sztuczne ozdoby.

Zarówno dokonanie zakupu czy po prostu samodzielne stworzenie ozdoby w słoiku będzie wspaniałą dekoracją pomieszczenia. Warto zaopatrzyć się w taką dekorację, ponieważ wzbudza ona spore zainteresowanie np. wśród zaproszony gości i jest po prostu piękna.