Sposoby czyszczenia zębów u psów

Stomatologia zwierzęca zyskuje popularność. Właściciele czworonogów zauważają, że pies również powinien dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki temu nie ma problemu z nieprzyjemnym zapachem. Zęby są również w dobry stanie – przede wszystkim nie wypadają. Pies nie odczuje bólu podczas jedzenia. Zauważmy, że zęby dla psa są nie tylko narządem do gryzienia, ale również czymś w formie dłoni do chwytania.

Czyszczenie uzębienia u czworonogów

czyszczenie zębów psaAby zęby psa były czyste stosuje się kilka metod. Chodzi o to, aby zabiegi przeprowadzać sprawnie, bez sprawiania bólu psu. Czyszczenie zębów psa to usługa dla fachowców. Na początku podaje się specjalną karmę, która zawiera mikrocząsteczki czyszczące zęby podczas gryzienia. W ten sposób pies w ciągu posiłku wyczyści uzębienie z kamienia nazębnego. Taką karmę powinien przepisać weterynarz. Poza tym stomatolog zwierzęcy przeczyści zęby z kamienia i próchnicy mechanicznie, za pomocą niewielkiej tarczy ścierającej. Również przestrzeń pomiędzy zębami wymaga czyszczenia. Podczas tej usługi również wyrównuje się zbyt długie zęby. Pies najczęściej jest pod wpływem środku nasennego, aby nie czuł bólu. Na końcu uzębienie szczotkuje się za pomocą szczoteczki z miękkim włosiem. Jama ustna jest płukana, a psa wybudza się ze snu. Na końcu wystarczy aby pies napił się wody i nie ma śladu po zanieczyszczeniach. Również zapach jest dużo lepszy.

O psa trzeba dbać tak samo jak o dziecko. Uzębienie dla tych zwierzaków jest niezwykle ważne, ponieważ służy również do chwytania przedmiotów. Zadbane zęby są czyste i białe, a pies nie odczuwa żadnych problemów o podłożu stomatologicznych. Jednak takie zabiegi musi wykonać profesjonalista i nie możemy robić tego na własną rękę, jeżeli nie mamy uprawnień i umiejętności do tego.