Skompletuj wyprawkę dla pierwszaka

Rozpoczęcie nauki w szkole to duże wydarzenie dla pierwszaka, ale także spore przeżycie dla rodziców. Zanim jednak maluch przekroczy próg placówki oświatowej, trzeba przygotować dla niego wyprawkę, czyli wszystko to, bez czego pobyt w szkole się nie obejdzie. Na liście do przygotowania na pewno jest sporo rzeczy.

Nie zapominaj o tornistrze

tornister dla pierwszoklasistyUczeń oczywiście musi ruszyć do szkoły zaopatrzony w piórnik, ołówki, długopisy, kredki, linijki i tak dalej. Na szczęście obecnie piórnik można kupić z całym wyposażeniem, więc część kłopotu znika. O czym jeszcze pamiętać? Podręczniki i zeszyty, to oczywiste. Buty na zmianę także będą potrzebne. I oczywiście główny atrybut dumnego pierwszaka, ale także uczniów wyższych klas, czyli plecak lub tornister. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na zdrowie, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które niejednokrotnie muszą dźwigać ciężkie torby na plecach. Warto więc pamiętać, by tornister dla pierwszoklasisty nie był zbyt ciężki i by miał dobrze wyprofilowaną część, która przylega do pleców, w końcu nie chcemy prowokować ewentualnych wad postawy. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonany jest produkt. Dobrze by było, żeby łatwo się je czyściło lub prało, w końcu trudno spodziewać się, że dziecko nie pobrudzi plecaka. I jeszcze jedna istotna kwestia, czyli liczba przegródek i kieszeni. Fajnie, jeśli jest ich na tyle dużo, by można było zmieścić zeszyty, piórnik, ale także butelkę z wodą czy kanapki.

To tylko część ważnych aspektów, o których trzeba pamiętać podczas kompletowania wyprawki dla ucznia. Wiadomo, że istotne są praktyczne cechy, na przykład tornistra, ale dla malucha pewnie będzie to miało mniejsze znaczenie. Uczeń raczej będzie chciał wybrać plecak według własnego gustu, czyli na pierwszy plan pójdą kolory albo wzory. Będziecie się więc musieli dogadać.