Robótki na drutach – dobór wełny

Jako dziecko miałam okazję obserwować swoją babcię, jak robiła na drutach popołudniami. Spod jej rąk wychodziły naprawdę przepiękne swetry, szaliki, czapki i ciepłe skarpety. Takie elementy garderoby były niepowtarzalne – niemal niemożliwe jest bowiem ręczne wykonanie dwóch idealnie identycznych przedmiotów. Unikalność tego rodzaju ubrań jest ich ogromną zaletą. Sprawdzają się one świetnie zimą, kiedy bardzo ważne jest to, żeby się ciepło ubrać.

Wybór wełny do dziergania

niedroga wełna do robienia na drutachOd pewnego czasu mam więcej wolnego, zaczęłam się więc zastanawiać nad tym, czym mogłabym się zająć. Lubię się uczyć nowych rzeczy, szczególnie takich, które pozwalają na stworzenie czegoś ciekawego. Postanowiłam spróbować swoich sił w robótkach ręcznych – by móc stworzyć oryginalne elementy garderoby, które świetnie sprawdzają się podczas chłodnych dni. Była mi więc potrzebna niedroga wełna do robienia na drutach. Wybrałam dosyć stonowane kolory, które mi się najbardziej podobają. Postanowiłam zacząć od czegoś naprawdę prostego – szalika. Miałam nadzieję, że poradzę sobie z takim łatwym projektem. Poszukałam informacji o tym, jak zacząć swoją przygodę z takim dzierganiem. Dosyć szybko udało mi się opanować podstawy. Wybrane przeze mnie wełny pozwoliły mi na stworzenie naprawdę ładnego szalika. Nie jest on idealny, jednak jestem przekonana, że z czasem będę tworzyć coraz ładniejsze rzeczy, które będą bardziej dopracowane. Postanowiłam zamówić wełnę w różnych kolorach, by spróbować bardziej jaskrawych połączeń, które przyciągają wzrok. Moi znajomi byli zachwyceni wykonanym przeze mnie szalikiem, więc poprosili mnie, bym wykonała coś dla nich. Wydało mi się to świetnym pomysłem na nabranie wprawy w dzierganiu z wełny, które stało się dla mnie odprężającym hobby.

Elementy garderoby wykonane z wełny mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo ciepłe, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jesienią oraz zimą. Jest to naturalny materiał, który zapewnia nam również odpowiednią cyrkulację powietrza, co ma znaczny wpływ na komfort. Robienie na drutach przy użyciu wełny bardzo mi się spodobało. Zaczynałam od prostych szalików, jednak z czasem chcę się skupić na bardziej skomplikowanych projektach, by w przyszłości móc sobie wydziergać wełniany sweter na zimę.