Przydomowa oczyszczalnia ścieków – ekologicznie i wygodnie

Coraz więcej osób budujących swoje domy na przedmieściach lub na wsi, gdzie nie została założona ogólna kanalizacja, decyduje się na nowe rozwiązanie jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Czym naprawdę jest, jak działa i jakie są warunki jej budowy? A także czy każdy może założyć oczyszczalnię ścieków przy swoim domu?

Więcej o przydomowej oczyszczalni ścieków

przydomowa oczyszczalnia ściekówTego rodzaju rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze, jest stosunkowo tanie, chociaż koszty zwrócą się pewnie dopiero po kilku latach. Po drugie, wyjątkowo ekologiczne, i po trzecie, bezpieczne. Aby zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków trzeba mieć pozwolenie. Po jego uzyskaniu firma, którą zatrudnimy, przystąpi do stworzenia projektu. Musi on być dostosowany do naszego domu. Aby przydomowa oczyszczalnia ścieków mogła powstać muszą być spełnione pewne warunki, w tym odpowiednia odległość od domu i inne obowiązujące wymiary. Gdy projekt jest już gotowy, wymagane są wszelkie uzgodnienia prawne i inne formalności. Następnie, jeśli wszystko jest uzgodnione i gotowe, można przejść do finalnego etapu jakim jest montaż, a później konserwacja. Najważniejszą zaletą takiej oczyszczalni jest jej ekologiczność. Nieczystości rozkładają się za pomocą związków, które są nieszkodliwe dla środowiska. Jednak istnieje kilka warunków, które trzeba spełnić, aby móc założyć oczyszczalnię, np. nie można jej założyć na terenie objętym obowiązkiem przyłączenia domu do kanalizacji.

Rozwiązanie jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków to świetny wybór dla tych, którzy mieszkają za miastem lub też na wsi. Poza tym, taką budowę najlepiej rozpocząć w momencie zasiedlania domu. Warto rozważyć  to rozwiązanie, ponieważ będzie dużo korzystniejsze, bardziej estetyczne i bez nieprzyjemnego zapachu.