Programy do fakturowania dla księgowych

Zdecydowana większość firm korzysta z obsługi biura księgowego. Największe firmy, które zatrudniają setki pracowników, zatrudniają również pracowników do działu księgowości. W firmach, w których funkcjonuje dział księgowości to właśnie na jego barkach spoczywa również wystawianie faktur. Takie dokumenty wystawia się w programie komputerowym. Wystarczy w tym celu naprawdę najprostszy program, bo chodzi tylko o elektroniczne wystawienie dokumentu.

Dla księgowej wszystkie programy są proste

prosty program do faktur dla księgowychW dużych firmach całą dokumentacją księgową i fakturową zajmują się dedykowane do tego osoby, które pracują oczywiście w dziale księgowości. Małe firmy korzystają z usług biur księgowych, którym również mogą zlecić wystawianie faktur. Księgowi doskonale wiedzą, że faktury wystawia się dzisiaj w programach komputerowych. Każdy prosty program do faktur dla księgowych umożliwia pełną kontrolę nad wystawianymi dokumentami wielu użytkownikom. Biura księgowe korzystają z takich programów fakturowych, które umożliwiają stworzenie wielu różnych profili użytkowników, w imieniu których wystawiane są faktury. A jeśli chodzi o samą obsługę programów do faktur to przed księgowymi nie mają one żadnych tajemnic. Każdy pracownik księgowości doskonale posługuje się takimi programami, bo jest to po prostu część ich obowiązków zawodowych. A ile kosztują programy fakturowe dla księgowości? Trochę więcej, niż dla pojedynczych użytkowników. Za dobry program z możliwością tworzenia wielu profili i bazy kontrahentów dla każdego z osobna trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przy czym funkcjonalności takich programów można konfigurować w dowolny sposób. Wersja z wieloma profilami jest potrzebna dla biura księgowego. Dla dużej firmy z działem księgowości wystarczy prosty program z niezbędnymi funkcjonalnościami.

Dokumenty sprzedaży w każdej firmie wystawia się dzisiaj tylko w formie elektronicznej. Konia z rzędem temu, kto otrzyma od jakiejś firmy fakturę wypisaną odręcznie. Programy do faktur mają to do siebie, że od razu generują również odpowiednie pliki kontrolne dla urzędu skarbowego. Duże firmy, które zatrudniają księgowych, działają w oparciu o proste programy fakturowe. Biura księgowe korzystają natomiast z bardziej zaawansowanych wersji takich programów.