Potrzebowałam nawozu wapniowego

Odziedziczyłam po rodzicach gospodarstwo rolne. Postanowiłam, że zmienię trochę jego profil i zajmę się uprawą roślin jadalnych, owoców i warzyw. Miałam duże pole i stwierdziłam, że dobrze będzie je w ten sposób zagospodarować. Postanowiłam dobrze przygotować się do mojego pierwszego sezonu. Wiedziałam, że gleba w mojej okolicy nie jest zbyt bogata w składniki mineralne. W związku z tym zdecydowałam się zakupić nawóz wapniowy, dla moich roślin.

Zalety dobrego nawozu wapniowego

nawóz wapniowyWiedziałam, że taki nawóz jest bardzo skuteczny, ponieważ zawiera wszelkie ważne do wzrostu roślin składniki pokarmowe. Przede wszystkim jest on uniwersalnym nawozem, który można stosować zarówno do nawożenia roślin jadalnych, owoców, warzyw i zbóż jak i roślin zielonych, doniczkowych. Skuteczny, dobry nawóz wapniowy zawiera naturalne hormony wzrostu roślin oraz pierwiastki takie jak żelazo, fosfor czy potas. Dzięki jego zastosowaniu rośliny są o wiele bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szkodniki chorobotwórcze. Do swojego gospodarstwa zdecydowałam się wybrać płynny nawóz wapniowy. Dzięki zastosowaniu odpowiednim opryskom takim nawozem rośliny mogą pobierać składniki pokarmowe w dwojaki sposób –  poprzez system korzeniowy oraz dolistnie. Przyczynia się do to dużej skuteczności nawozu. Dzięki temu nawóz jest niezwykle wydajny i wystarczy zastosować od 2 do 5 oprysków w trakcie sezonu, w tym najwięcej w okresie początkowej fazy wzrostu roślin. Mieszkałam w dość deszczowej części kraju, dlatego wiedziałam, że w moim przypadku liczba oprysków będzie zbliżała się raczej do górnej normy. Nawóz wapniowy jest w pełni rozpuszczalny w wodzie. Zakupiłam koncentrat nawozu wapniowego, którego litr można rozpuścić w dawce 1 do 500 z wodą, co powinno wystarczy na opryski około jednego hektara pola. Byłam bardzo zadowolona z jego zastosowania.

Efekty mogłam zobaczyć bardzo szybko. Mimo iż w tym roku pogoda nie rozpieszczała rolników, moje uprawy przetrwały, dzięki zastosowaniu odpowiedniego nawozu wapniowego, a plony były bogate i obfite. Co dla mnie najważniejsze taki nawóz jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka i posiada same naturalne składniki, bez dodatków sztucznych chemikaliów często dodawanych do innych nawozów. Dzięki temu moje uprawy są ekologiczne.