Poszukiwania odpowiednich elektrolitów dla koni

Prowadzę fundację, która zajmuje się niechcianymi końmi, których właściciele zmarli albo nie chcą zajmować się chorymi, starymi końmi. Ostatnio trafił pod moją opiekę bardzo stary koń, który był dosyć mocno zaniedbany. Od razu wezwałam do niego weterynarza. Weterynarz na miejscu przeprowadził kilka badań i stwierdził, że koń nie jest chory, ale bardzo odwodniony. 

Zalety stosowania elektrolitów dla konia

elektrolity dla koniOkazało się, że nawadniania samą wodą to zdecydowanie za mało. Dostałam od niego zalecenie, żeby jak najszybciej kupić w hurtowni weterynaryjnej elektrolity dla koni. Następnie miałam podać z nich koniu kroplówkę, żeby jak najszybciej wchłonęły się do jego organizmu. Tak też zrobiłam. Okazało się, że takie elektrolity podawane w kroplówce to świetne rozwiązanie nie tylko dla chorych czy odwodnionych koni, ale także dla tych które biorą udział w wyścigach i są tym zmęczone, szczególnie w upalne gorące dni. Weterynarz zwrócił mi również uwagę, że konie to zwierzęta posiadające niesamowicie grubą sierść, która może powodować, że jest im bardzo gorąco i tracą one tym samym dużo płynów przez skórę. Wtedy elektrolity nie tylko nawadniają organizm, ale także posiadają wiele cennych substancji mineralnych takich jak magnez, wapń czy potas które w dużej mierze odpowiadają za zdrowie konia. Jestem bardzo zadowolona z zakupionych przeze mnie elektrolitów.

Okazało się, że jest to wysokojakościowy wyrób medyczny przeznaczony dla tych konkretnych zwierząt, dzięki czemu proporcje zawartych w elektrolitach substancji mineralnych są świetnie przystosowane do zwierząt tego gatunku. Dla mnie najważniejsze okazało się to, że jest to produkt stosunkowo tani i łatwo dostępny w hurtowniach lub lecznicach weterynaryjnych. Mój konik szybko stanął po tym na nogi.