Polecany auto detailing

Dbanie o samochód przeważnie sprowadza się do wielu czynności, które warto wykonywać jednocześnie. Na pewno ważny jest wygląda auta, po którym przeważnie wycenia się jego wartość. Dlatego też konieczne jest odpowiednie zabezpieczenia karoserii, szyb, felg czy podwozia. Można to zrobić we własnym zakresie albo korzystajac z profesjonalnych usług.

Kiedy skorzystać z usług auto detailingowych?

auto detailingKrajem, w którym rozwinął się detailing była Wielka Brytania, skąd szybko przyszedł do innych krajów. Jeszcze do niedawna niewiele osób o nim słyszało, a dziś w Polsce mamy kilkadziesiąt salonów car detailingowych. Głównym założeniem usług detailingowych jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu, przez poprawę jego wizualnego stanu. Co prawda nie są to tanie usługi, dlatego też głównie decydują się na nie właściciele samochodów klasy premium. Jednak każdy pojazd można poddać takim profesjonalnym zabiegom, które gwarantują spektakularny efekt. Auto detailing skupia się na renowacji, zabezpieczaniu, czyszczeniu i konserwacji nadwozia, podwozia, tapicerki, szyb oraz felg. Wszystkie zabiegi są wykonywane przez doświadczonych pracowników przy zastosowaniu profesjonalnych preparatów. Do najbardziej znanych usług car detailingowych zaliczana jest powłoka ceramiczna, która jest wykonywana na lakierze bez zarysowań lub poddanym usłudze renowacji. Po nałożeniu równej warstwy na całej karoserii, staje się ona trwałą ochroną przed zarysowaniami, blaknięciem i odpryskami. Inną usługą zabezpieczającą lakier jest bezbarwna folia o odpowiedniej elastyczności, która szczelnie przylega do powierzchni karoserii. Jest ona bardzo cienka, a dodatkowo posiada właściwości samoregulujące, czyli drobne uszkodzenia są likwidowane pod wpływem ciepła lub promieni słonecznych. Trwałość folii bezbarwnej jest oceniana na maksymalnie pięć lat.

Poza zabezpieczaniem powłoki lakierniczej, właściciele samochodów często wybierają usługę renowacji lakieru, która ma na celu przywrócenie mu dawnego blasku i głębokiego koloru bez konieczności ponownego malowania. Ta usługa detailingowe daje spektakularne efekty, które potrafią zaskoczyć niejednego właściciela auta. Chcąc sprzedać pojazd dużej wartości, warto zainwestować w usługi car detailingowe, które znacznie podniosą jego wartość rynkową.