Piękne koty brytyjskie

Na całym świecie nie brakuje fanów kotów, które nierzadko stają się członkami rodzin. Te małe zwierzątka potrafią skraść serce niejednej osoby, a do tego są wyjątkowo towarzyskie. Jeżeli chcemy mieć swojego kotka, to można go nabyć z różnych źródeł.

Jak wyglądają koty brytyjskie?

hodowla kotów brytyjskich krótkowłosychZ pewnością posiadanie w domu kota jest znacznie mniej wymagające niż w przypadku psa, gdyż, przede wszystkim, nie ma konieczności wyprowadzania pupila na spacer. Ponadto koty nie hałasują, nie zajmują wiele miejsca i są bardzo oddane właścicielom. Wybór kota może sprawiać nieco kłopotu, gdyż ras jest przynajmniej kilkadziesiąt. Duże, małe, długowłose, krótkowłose czy nawet bez futra, to główne cechy, którymi się kierujemy przy ich wyborze. Jednakże liczy się też charakter i usposobienie względem domowników, dzieci czy też innych kotów. Jeżeli mamy małe dzieci, to świetne będą koty brytyjskie, które są bardzo łagodne i chętne do zabaw. Co prawda hodowla kotów brytyjskich krótkowłosych nie jest zbyt często spotykana, ale za to zwierzęta z niej pochodzące są wyjątkowe pod wieloma względami. Do najpopularniejszych przedstawicieli tej rasy należą koty o szarym umaszczeniu z piwnymi, zielonymi lub złotymi oczami. Do rzadkości należą niebieskookie brytyjczyki, które potrafią naprawdę bardzo dużo kosztować. Koty z tej rasy mają krótkie łapy, puszyste ogony, lekko spłaszczone głowy, małe uszy i nieco cofnięte pyszczki, co sprawia, że wyglądają bardzo słodko. To, co ucieszy najmłodszych domowników, to to iż uwielbiają się bawić.

Ceny rasowych kotów potrafią przyprawić o zawrót głowy, gdyż mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli są one potomkami championów, to ceny są jeszcze wyższe. Jednakże dla prawdziwego fana tychże puchatych mruczusiów nie ma rzeczy niemożliwych.