Od lat oferuję szybkie przewozy do Niemiec

W branży transportowej działam od wielu lat. Prowadzę niewielką firmę, która zajmuje się przewożeniem osób na trasach międzynarodowych. Historia mojej firmy liczy sobie prawie dwadzieścia lat. Zacząłem działać w transporcie w czasach, kiedy otwarł się dla Polaków niemiecki rynek pracy. W sumie to już nawet nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale pewnie można to sprawdzić w rejestrze działalności gospodarczych. Chciałem się podzielić w tym miejscu moim pomysłem na ten biznes.

W przewozach osobowych liczy się czas

szybki przewóz osób do Niemiec - wrocławKiedy pozwolono nam legalnie pracować w Niemczech i innych europejskich krajach to Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać do pracy za zachodnią granicę. Już wtedy zauważyłem, że ludziom podejmującym decyzję o zarobkowej emigracji potrzebny jest transport, żeby mogli oni bezpiecznie dotrzeć do miejsca, w którym mieli oni podjąć pracę. Kupiłem wtedy pierwszego busa, którego przerobiłem w taki sposób, żeby mogła nim podróżować maksymalna dopuszczona liczba pasażerów. To był strzał w dziesiątkę, bo pierwszy bus zwrócił mi się w kilka miesięcy. Fakt, że jeździłem tam i z powrotem praktycznie bez przerwy, ale zarobić można było na jednym kursie naprawdę sporo. Potem kupiłem kolejne busy i zatrudniłem kierowców, a teraz w mojej firmowej flocie mam kilka dużych autobusów. Obecnie oferuję szybki przewóz osób do Niemiec – Wrocław to miasto, w którym moja firma ma swoją bazę startową. Moje busy i autobusy obsługują raczej zachodnią część kraju, ale to dlatego, że stamtąd jest o wiele bliżej do Niemiec niż ze wschodnich części kraju. Najlepszym tego przykładem jest Wrocław, w którym popyt na usługi transportowe jest ogromny. Moje samochody jeżdżą do Niemiec codziennie, a oferowane przeze mnie przewozy realizowane są w możliwie jak najszybciej. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, bo najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo moich pasażerów.

Obecnie zajmuję się tylko nadzorowaniem mojej firmy przewozowej. Zatrudniam kilkunastu kierowców i kilka osób nadzorujących wszystkie inne aspekty poza przewozowe. Kluczowe dla firmy decyzję podejmuję samodzielnie, ale zawsze naradzam się z moimi pracownikami. Najważniejsze jest to, że zrozumiałem, że dla pasażerów ważny jest czas podróży i jej komfort. Ja ze swojej strony gwarantuję swoim klientom bezpieczeństwo podróży.