O suszarkach kieszeniowych do rąk

Higiena jest bardzo ważnym i często poruszanym tematem w życiu publicznym. Dobra higiena może zapobiec wielu, jeśli nie wszystkim chorobom. Większość epidemii wybuchało właśnie przez brak higieny. Można dbać o higienę na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest dokładne i skuteczne mycie i suszenie rąk w toalecie. W toaletach publicznych stosuje się specjalne suszarki do rąk.

Czym różnią się suszarki kieszeniowe do rąk od zwykłych?

suszarka kieszeniowa do rąkWszyscy znamy te suszarki, które potrzebowały około minuty do akceptowalnego wysuszenia dłoni. Niedawno na rynek polski trafiła suszarka kieszeniowa do rąk. Cechuje się ona dużo większą sprawnością oraz szybkością działania. Dzięki wbudowanym fotokomórkom urządzenie to uruchamia się automatycznie, gdy tylko wsunie się dłonie w specjalną kieszeń. Kieszeń ta, czyli po prostu zagłębienie w urządzeniu odróżnia zwykłą suszarkę od suszarki kieszeniowej. W tym zagłębieniu stosuje się filtry antybakteryjne, które likwidują niepożądane siedliska bakteryjne. Wirujące powietrze podawane jest na obie strony kieszeni ze sporą prędkością, przez co dłonie są osuszane równocześnie z wierzchu i od wewnątrz. Przyspiesza to proces suszenia do około 10 sekund. Takie rozwiązanie jest bardziej skomplikowane od tradycyjnego, a co za tym idzie także nieco droższe, jednakże w dłuższym wymiarze czasu eksploatacja takiego urządzenia jest znacznie tańsza od tradycyjnego.

Podsumowując, suszarki kieszeniowe gwarantują dużo większą jakość. Suszenie rąk jest szybsze i dokładniejsze. Co prawda, zakup takiego urządzenia będzie stanowić większy wydatek, lecz w dłuższej perspektywie powinno się to opłacić. Ponadto ergonomia i ekologiczność tych suszarek doda prestiżu naszej toalecie. Kupno tego sprzętu to naprawdę dobra inwestycja.