Nowoczesne instalacje OZE na terenie Bydgoszczy

Chcąc poczynić znaczące modernizacje w zakładzie przemysłowym należy przede wszystkim wziąć pod uwagę aspekty związane z zakupem mediów oraz ich zużyciem. To właśnie one w znaczący sposób wpływają na koszty działalności. Dotyczy to między innymi: wody, ciepła czy prądu. W związku z tym każdy zarządca czy właściciel obiektu powinien nieustannie sondować możliwości polepszenia ogólnego bilansu energetycznego budynku. W tym celu często przeprowadzane są audyty przez zewnętrzne firmy, które pozwalają wskazać kierunki dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Zalety instalacji fotowoltaicznych

nowoczesna fotowoltaika - bydgoszczKluczowym zagadnieniem wydaje się obecnie wdrażanie instalacji odnawialnych źródeł energii, które pozwalają znacząco poprawić bilans. Szczególnie polecana jest nowoczesna fotowoltaika – bydgoszcz to miasto, na terenie którego panują odpowiednie warunki do montażu takich instalacji. Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych efektów jest prawidłowe dobranie ilości paneli oraz ich rozmieszczenie na dostępnej powierzchni. W zależności od charakterystyki budynku panele mogą być montowane na dachu, elewacji, a nawet na gruncie. Każdy z podanych wariantów jest realizowany przy użyciu odpowiednich konstrukcji nośnych i wsporczych. Warto wspomnieć, że zastosowanie fotowoltaiki pozwala na generację czystego prądu, który jest wykorzystywany do zasilania odbiorników podłączonych do sieci. Dzięki temu maleje ilość energii, która musi być pobierana z ogólnodostępnej sieci przesyłowej. Na terenie dużych miast można już nawet spotkać rozwiązania, w których budynek w ogóle nie jest podłączony do zewnętrznej sieci. W takim przypadku, w momencie nadprodukcji energii jest ona magazynowana w akumulatorach skąd następnie jest pobierana, gdy jest potrzebna.

Dodatkowo oprócz urządzeń solarnych w takich obiektach często stosowane są inne źródła wytwórcze. Takie układy są zwane hybrydowymi i pozwalają na pozyskanie zarówno prądu jak i ciepła. W ten sposób obiekt staje się praktycznie samowystarczalny. Należy również pamiętać, że potencjalny inwestor może skorzystać z programów wsparcia, które pozwalają otrzymać środki finansowe na zrealizowanie przedsięwzięcia. Są to między innymi dotacje, dofinansowania czy kredyty na warunkach preferencyjnych. Znacząco przyspiesza to czas wykonania wszelkich prac związanych z projektem.