Nowoczesna mata do treningu

Maty treningowe były niezbędne do każdego rodzaju szkolenia sztuk walki, a trening walki bronią białą nie był w tym temacie wyjątkiem. Problem polegał jednak na tym iż do dyspozycji mieliśmy tylko stare maty szkolne, dawno zużyte, na których upadek był równie bolesny co na twardym podłożu.

Dmuchana mata air track

mini air trackTrening szermierki i walki bronią polegał na ogół na ćwiczeniu prostych ruchów, bez żadnych skomplikowanych i efektownych manewrów, dlatego najczęściej używaliśmy trzech lub czterech mat ustawionych w rzędzie. Ciągle jednak szukaliśmy alternatywy, zwłaszcza że niejeden raz trening mógł skończyć się poważną kontuzją. Idealnym zamiennikiem dla niewygodnych mat okazały się materace treningowe mini air track. Były to nadmuchiwane maty sportowe, używane do treningów akrobacji, sztuk walki, i wszystkich innych sportów ruchowych, choć od zwykłych mat odróżniały się przede wszystkim wygodą użytkowania i wytrzymałością. Maty te mogły być przechowywane bez konieczności przeznaczania na nie dużej przestrzeni, i rozłożone w zaledwie kilka minut. W sprzedaży znaleźliśmy odmiany zarówno profesjonalne, o długości nawet do trzydziestu metrów, jak i wersje mniejsze, które na początku zwróciły naszą uwagę, przeznaczone bardziej do sportów kontaktowych. Te ostatnie wydały nam się znacznie lepsze głównie ze względu na niewielkie wymiary, idealnie pasujące do małych sal treningowych, na których urządzaliśmy ćwiczenia.

Do mat dołączane były kompresory, znacznie ułatwiające rozstawienie i nadmuchanie maty, jak również jej złożenie po zakończeniu treningu. Mimo wielu zalet, maty plasowały się w bardzo przystępnym przedziale cenowym, dzięki czemu nawet mniejsze kluby sportowe, takie jak nasz, mogły sobie pozwolić na takowe urządzenie.