Niszczarka do dokumentów Tarnator

W zestawie wyposażenia biurowego wyróżnia się wiele urządzeń. Mogą to być drukarki, faksy czy komputery osobiste. Wszystkie te elementy generują znaczną ilość dokumentów papierowych. Widnieją na nich zazwyczaj ważne i poufne informacje dla przedsiębiorstwa. Zatem, aby ustrzec się przed sytuacją gdy te dane mógłby ktoś przeczytać wykorzystuje się niszczarki do dokumentów.  

Zastosowanie niszczarki do dokumentów Tarnator

niszczarka tarnatorBiurowa niszczarka Tarnator jest urządzeniem bardzo wytrzymałym. Można ją spotkać niemal w każdym budynku firmowym. Dużym komfortem w użytkowaniu niszczarki jest jej cicha praca. Dodanie takiej funkcjonalności było możliwe poprzez zastosowanie w budowie niszczarki metalowych elementów, które przenoszą napęd z silnika na wałki tnące. Urządzenia do niszczenia dokumentów różnią się między sobą na przykład pojemnością kosza na pocięte papiery, mocą silnika czy możliwością zniszczenia dokumentów z zachowaniem wysokiego poziomu tajności. Niektóre modele wyposaża się również możliwość ręcznego cofania – tak zwany revers. Popularnym wyposażeniem niszczarek jest zamontowanie w nich specjalnego czujnika, który poinformuje nas o ewentualnym przegrzaniu silnika. W sytuacji, gdy kosz na ścinki jest już przepełniony zapala się kolejna dioda z informacją, że praca urządzenia zostaje wstrzymana, aż do momentu opróżnienia kosza. Niszczarki Tarnator najczęściej wykorzystywane są w księgowości i kadrach, gdzie przepływ poufnych danych jest bardzo wysoki.

Na uniwersalność niszczarek Tarnator wpływa wyposażenie ich w dodatkowe funkcje. Producenci dodają możliwość niszczenia płyt CD poprzez zastosowanie drugiej, osobnej szczeliny w urządzeniu. Staje się to w obecnych czasach dość popularne i wymagane przez klientów, którzy chcą nabyć jak najlepszą i najbardziej użyteczną dla siebie niszczarkę.