Niedrogi zestaw paneli solarnych

Panele solarne są dziś przyszłością w pozyskiwaniu ekologicznej energii elektrycznej, gdyż nie generują szkodliwych substancji. Są stosunkowe proste w montażu i zastosowaniu, dlatego też cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jak wyglądają zestawy fotowoltaiczne?

zestaw paneli fotowoltaicznych 5kwObecnie obowiązuje cały czas dofinansowanie na zieloną energię, z której mogą korzystać firmy oraz klienci indywidualni. Przeważnie montowane są panele fotowoltaiczne na dach domów jednorodzinnych, gdzie pozyskana energia jest wykorzystywana do ogrzewanie budynku. Takie rozwiązanie jest w stanie wygenerować całkiem pokaźne oszczędności, gdyż już w ciągu miesiąca można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Można zakupić panele solarne i zlecić profesjonalnej firmie ich montaż, ale również można je samodzielnie zamontować. Wystarczy zakupić zestaw paneli fotowoltaicznych 5kw lub nieco mocniejsze, aby zasilić w prąd cały dom. Popularne zestawy, zawierają wszystkie niezbędne elementy, które są potrzebne do montażu, a mianowicie: panele fotowoltaiczne, inwerter, czyli falownik, kable, uchwyty, śruby i szyny. Zestawy są przeznaczone do montażu rzędowego, czyli najczęściej stosowanego. Panele mogą być montowane na dachu płaskim lub spadzistym, trzeba tylko dobrać odpowiedni model montażowy. Z upływem czasu coraz więcej ludzi decyduje się na zakup zestawów, gdyż są one o kilkadziesiąt procent tańsze, niż pojedyncze moduły fotowoltaiczne i oddzielnie zakupiony falownik z całym oprzyrządowaniem potrzebnym do instalacji.

Przy wyborze zestawów fotowoltaicznych najlepiej się kierować mocą  i systemem mocowania, aby były one idealnie dopasowane do możliwości i oczekiwań. Jeżeli chodzi o cenę zestawu, to najtańsze można kupić już za niecałe piętnaście tysięcy, a najdroższe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.