Naturalne terapie wzmacniajace organizm

 

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się naturalne metody lecznicze i terapeutyczne. Korzystają z nich głównie osoby przewlekle chore i zmagające się z dużym cierpieniem. Przeważnie są to pacjenci zmęczeni widocznym brakiem poprawy w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, najczęściej dolegliwości onkologicznych. Szukają terapii dającej im nadzieję na poprawę stanu zdrowia oraz jakości życia. W swych poszukiwaniach często wracają do medycyny ludowej.

Sprawdzone metody leczenia zmian nowotworowych

sok z noni na rakaA jest do czego wracać, medycyna ludowa to lata obserwacji, doświadczeń oraz terapii zgodnych z tym co oferuje natura. Człowiek od początku swego istnienia żył w ścisłej symbiozie z otaczającą go przyrodą i to właśnie z niej czerpał energię i siły do życia. Obserwując otaczający nas świat roślinny oraz zwierzęcy nauczyliśmy się wykorzystywać dary natury w konkretnym celu. Tak też się stało z roślinami, których lecznicze właściwości dały początek współczesnej farmakologii. Wiele z nich wykorzystujemy w naturalnej postaci do dnia dzisiejszego. Doskonałym przykładem może być sok z noni na raka. Noni czyli roślina znana również jako morwa indyjska występuje w Chinach Japonii i Tajwanie. Przez mieszkańców Polinezji została nazwana aspiryną przyszłości ze względu na swoje właściwości lecznicze i terapeutyczne. Przeprowadzone w renomowanych laboratoriach badania potwierdziły, że zawarty w niej związek damnacanthol hamuje proces chemiczny który zdrowe komórki organizmu przemienia w nowotworowe. Stąd właśnie działanie rośliny przeciwnowotworowe oraz przeciwzapalne no i przeciwbólowe. Preparat z noni zwalcza bakterie w jamie ustnej oraz zapobiega infekcji żołądka i jelit. Znane jest również działanie przeciwgrzybicze. Jako bogate źródło przeciwutleniaczy minimalizuje stres oraz zmęczenie i zapobiega procesom starzenia się organizmu. Poza tym wzmacnia odporność i poprawia samopoczucie.

Niewielu z nas zapewne wie, że z noni przygotowuje się również doskonałe mydła i kosmetyki do higieny twarzy. Mają one właściwości łagodzące podrażnienia oraz zapobiegające wysuszaniu się skóry. Sok z noni jest ogólnie dostępny, możemy zakupić go w każdej aptece lub dobrze zaopatrzonym sklepie zielarskim. Aby uzyskać efekt leczniczy wystarczy pić dwa razy dziennie po około dwadzieścia mililitrów preparatu przed posiłkiem.