Najsolidniejsze opakowania produktów

W ostatnim czasie obserwuje się prawdziwy rozkwit sklepów internetowych na terenie Europy, świata i polski. Klienci doceniają możliwość dokonywania zakupów w wygodny sposób w zaciszu swojego domu. Właściciele sklepów internetowych stoją jednak przed trudnym zadaniem zapakowania kupionego przez klienta towaru w taki sposób, żeby trafił on do niego w idealnym stanie.

Jakich opakowań używają sklepy internetowe?

tanie wykrojniki dla poligrafiiSklepy wysyłkowe, wybierając rodzaj opakowania muszą brać pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza to oczywiście solidność danego sposobu zapakowania a drugi to szybkość, na który pozwala wybrany sposób. Z tego tez względu największą popularnością cieszą się opakowania kartonowe. Występują one w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu można je stosować do pakowania różnego rodzaju produktów. Aby bardziej zabezpieczyć wysyłane produktu, towar owija się dodatkowo folią bąbelkową. Kartony są lekkie, więc nie zwiększają gabarytów wysyłki, łatwe w użyciu i dodatkowo w Polsce istnieje wielu ich producentów. Co ciekawe, część sklepów, aby zaoszczędzić środki i czas produkuje kartony na własną rękę, korzystając z zamawianej tektury i różnych urządzeń do jej przetworzenia, takich jak tanie wykrojniki dla poligrafii. Dzięki temu produkowany karton można dostosować rozmiarami do gabarytów najczęściej sprzedawanych towarów. Samą tekturę stosuje się często do zabezpieczenia szczególnie wrażliwych produktów, szczególnie tych wytwarzanych ze szkła. Kolejnym, często stosowanym rodzajem opakowania są koperty. Mogą one przydać się do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak akcesoria gsm, pendrive’y, róznego rodzaju płyty kompaktowe i tym podobne mniejsze przedmioty. Koperty stosowane przy wysyłce przedmiotów zakupionych w sklepach internetowych często posiadają dodatkową, wewnętrzną warstwę, wykonaną z grubej folii ochronnej, która zabezpiecza sprzęt w trakcie transportu.

Plusem kopert są ich różne rozmiary, szeroka dostępność, oraz szybkość pakowania – przedmiot należy tylko włożyć do koperty i zakleić. Mimo dosyć długiego stażu na rynku, koperty nadal dominują jeżeli chodzi o wysyłkę drobnych przedmiotów. Ostatnią formą pakowania przesyłek jest popularny stretch, o niskich właściwościach ochronnych, ale gwarantujący szybkie użycie.