Najlepsze opaski na rękę

 

Seniorzy zasługują na zapewnienie im maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Jednak jeżeli nie mamy możliwości przebywania z nimi cały czas, z powodu obowiązków zawodowych lub domowych, dobrym rozwiązaniem są opaski dla osób starszych. 

Opaska na nadgarstek dla seniorów

Tego typu urządzenie przypomina zegarek. Opaska jest wykonana najczęściej z silikonu, natomiast wyświetlacz i mechanizm z najbardziej trwałych materiałów. Pozwala ona na monitorowanie akcji serca seniora, lokalizuje jego aktualna pozycję, pełni funkcję telefonu głośnomówiącego oraz urządzenia alarmowego. Działanie opaski jest możliwe tylko po zsynchronizowaniu jej ze smartfonem. Wtedy, bezpośrednio na naszym urządzeniu są wyświetlane wszystkie dane, jakie gromadzi urządzenie. Do pamięci opaski na rękę dla osób starszych możemy wpisać dziesięć numerów telefonów, z którymi senior może się kontaktować. Natomiast dzięki dedykowanej funkcji alarmowej, w razie potrzeby osoba starsza może nas wezwać za naciśnięciem jednego guzika. Ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy osoba starsza się przewróci we własnym mieszkaniu i nie ma jak wezwać pomocy. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję automatycznego wysyłania powiadomienia w razie upadku, to z kolei funkcja, która ocaliła już życie i zdrowie wielu seniorów. Szczególnie, że na skutek upadku, osoba starsza często traci przytomność. Opaska to bardzo niewielki koszt i dobre urządzenie tego typu kupimy już za niecałe sto pięćdziesiąt – dwieście złotych.

Jeżeli jesteśmy poza miejscem zamieszkania seniora możemy ustawić numer alarmowy, jako ten, z którym opaska się automatycznie połączy, w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów odebranych przez urządzenie. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w takich przypadkach liczy się szybka reakcja.