Najlepsze bramy do garaży na rynku

Do tej pory w garażach czy warsztatach modne było montowanie bram, które otwierały się na pilota i na specjalnych szynach wędrowały ku sufitowi. Jest to owszem – niezmiernie wygodne rozwiązanie, jednak skutecznie zabiera nam możliwość zamontowania odpowiedniego oświetlenia na suficie garażu. Jednak jest na to sposób – dziś coraz częściej do zabezpieczenia garażu wykorzystuje się bramy rolowane. 

Bramy na pilot i oszczędność miejsca

trwałe bramy rolowane - producentDo tej pory bramy na pilot były dużym ułatwieniem dla wszystkich użytkowników samochodów. Było to idealne rozwiązanie, dzięki któremu mogliśmy otworzyć i zamknąć garaż, bez potrzeby wysiadania z samochodu. Jednak takiego rodzaju bramy zajmowały dużo miejsca – albo pod sufitem, albo otwierając się na zewnątrz nie pozwalały na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni poza garażem. Na szczęście producenci wyszli na przeciw potrzebom klientów i na rynek weszły nowe bramy, które są równie proste w użyciu, ale zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Są to bramy rolowane, które – podobnie jak ich poprzedniczki – działają na pilota, jednak zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jeśli chodzi o trwałe bramy rolowane – producent zadbał nie tylko o łatwą obsługę tego mechanizmu. Przede wszystkim są to bramy równie wytrzymałe, które chronią przed różnego rodzaju negatywnymi warunkami atmosferycznymi oraz pozwalają na oszczędne zagospodarowanie miejsca. Już nie musimy martwić się tym, że nie będziemy mieli możliwości zainstalowania w garażu odpowiedniego oświetlenia pod sufitem. Ponadto takiego rodzaju bramy roletowe niezwykle schludnie się prezentują. Są dostępne w wielu różnych opcjach kolorystycznych a także dzięki odpowiedniej technologii można w takich bramach zainstalować boczne drzwi, które pozwalają na wejście do garażu bez otwierania całej bramy. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich właściciela garaży, którzy pragną przy jak najoszczędniejszym zagospodarowaniu miejsca cieszyć się funkcjonalną i łatwą w obsłudze bramą. 

Zabezpieczenie garażu to bardzo ważna sprawa. Warto rozejrzeć się zatem za tego typu bramami, które nie tylko będą proste w obsłudze, będą miały możliwość zdalnego otwierania i zamykania, ale także będą estetycznie się prezentować i chronić przed włamaniami. Dlatego najlepszym pomysłem jest zakup bram rolowanych, które łączą w sobie wszystkie te cechy.