Moskitiera – jak wybrać?

Moskitiera to obecnie najprostszy i najlepszy sposób, aby chronić swoje pomieszczenie przed różnego rodzaju owadami. Pomagają nam one chronić wnętrze przy otwartym balkonie lub oknie. Dzięki temu, że jest wykonana z włókien syntetycznych, to możemy bardzo szybko samodzielnie dokonać odpowiedniego montażu. Lekka moskitiera jest bardzo skuteczna i jedyne co musimy zrobić to odpowiednio ją zamontować.

Jak wybrać odpowiednią moskitierę?

moskitiery bydgoszczNajważniejszym czynnikiem, pod względem którego będziemy wybierać moskitiery jest gęstość sieci. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych wariantów, ale najlepiej wybrać te z oczkami 1,2 mm. Takie rozstawienie pozwoli nam na odpowiednie zabezpieczenie domu przed najdrobniejszymi owadami. W różny sposób możemy zamontować moskitiery Bydgoszcz to miasto, na którego terenie sprzedaje się moskitiery rolowane oraz drzwiowe, a także kołnierzowe. Siatka taka nie musi być wcale zamontowana na stałe, dzięki czemu można ją bardzo łatwo utrzymać w czystości. Bardzo popularne są moskitiery do okna dachowego, które swoją konstrukcją przypominają roletę do okna dachowego. Jest to najczęściej typowa moskitiera roletowa, która wyposażona została specjalny mechanizm zwijania moskitiery. Kołnierzowa moskitiera nazywana jest również ramową i montowana jest w oknie za pomocą obrotowych haków aluminiowych, na które naciąga się siatkę. Jest to rozwiązanie najprostsze, a zarazem najskuteczniejsze, a dodatkowo wprowadza estetyczne elementy wyposażenia wnętrz. Możemy również skorzystać z bardziej zaawansowanych rozwiązań i postawić na moskitierę aluminiową. Tutaj zamiast syntetycznych włókien będziemy mieli wytrzymałe nity aluminiowe. Jeśli chodzi o skuteczność w zatrzymywania owadów, to jest ona podobna do standardowych moskitier wykonanych z tradycyjnych materiałów.

Popularne w ostatnich czasach stały się również moskitiery antyalergiczne, które oprócz zatrzymywania owadów powodują również że na siatce zatrzymują się różnego rodzaju pyłki kwiatów oraz brzóz, a także z pokrzyw. Takie rozwiązanie ma zdecydowanie drobniejsze oczka od typowej moskitiery i stosuje się na terenach, gdzie występują mokradła. Możemy również znaleźć moskitiery kolorowe, które są idealnym rozwiązaniem, kiedy właściciel mieszkania chcę, aby produkt pasował do wystroju wnętrza.