Mnóstwo atrakcji w Ojcowskim Parku Narodowym

Województwo małopolskie słynie z wielu ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Sam Kraków jest miejscem, gdzie przybywają ogromne tłumy turystów. Można tu pozwiedzać i oglądać zabytkowe budowle, napić się pysznej kawy, zjeść smakowity obiad i kupić mnóstwo pamiątek. Kraków tętni życiem i jest pełen ludzi. Jeśli zależy nam na odpoczynku na łonie natury, w otoczeniu zapierającej dech w piersiach przyrody, możemy znaleźć inne miejsca, które znajdują się w pobliżu Krakowa.

Ciekawe miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym

ojcowski park narodowyNiezwykle ciekawym i pięknym miejscem jest bez wątpienia ojcowski park narodowy. Znajduje się tutaj mnóstwo wapiennych jaskiń, wśród których dwie są dostępne dla turystów. Jaskinia Ciemna z której możemy zobaczyć widok na dno Doliny Prądnika słynie z tego, ze kiedyś zamieszkiwali ją Neandertalczycy, co czyni ja ważnym miejscem archeologicznym. Drugą jaskinią jest Jaskinia Łokietka, która jest niezwykle długa i stanowi według znanej legendy miejsce schronienia Władysława Łokietka. W Ojcowskim Parku Narodowym znajdziemy też zabytkowe zabudowy, które wykonane są z drewna. Obowiązkowym punktem, który musimy zwiedzić jest również zamek w Ojcowie, którego zachowały się jedynie ruiny. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które warto zobaczyć, bowiem średniowieczny zamek jest dużą atrakcją turystyczną.

Jak widać miejsc do obejrzenia w Ojcowskim Parku Narodowym jest sporo. Jest on niebywale ciekawy, a przyroda, jaką możemy tu zaobserwować jest wyjątkowo piękna. Nie dziwi zatem nikogo, że Ojcowski Park Narodowy odwiedza co roku cała masa turystów, którzy traktują to miejsce jako obowiązkowe do obejrzenia. Dużym atutem tego miejsca jest fakt, że znajduje się bardzo blisko Krakowa i bez problemu można się do niego dostać autobusem.