Męskie koszulki polo

Historyczne uniformy sportowe niejednokrotnie dały początki współcześnie panującym trendom. Jednym z najbardziej znanych przypadków jest koszulka polo, która wpadła w świat mody prosto z kortu tenisowego. 

Sportowa elegancja koszulek

koszulki polo męskieSwój sukces bezdyskusyjnie zawdzięcza francuskiemu tenisiście Rene Lacoste, który pojawił się na korcie dużego turnieju US Open w t-shirtcie własnego projektu. Wzbudziło to ogromne poruszenie, ponieważ wtedy standardowym strojem do gry była bawełniana koszula z długim rękawem w zestawie z długimi flanelowymi spodniami. Okazało się jednak, że ta koszulka odniosła sukces, ponieważ inni gracze również zapragnęli ją mieć! Rene wraz ze swoim wspólnikiem wykorzystali tą szansę i założyli firmę produkującą koszulki polo męskie, która istnieje do dzisiaj. Aktualnie firma posiada bardzo szeroki asortyment odzieży, już nie tylko męskiej, ale również dla kobiet i dzieci, co nie zmienia faktu, że koszulka polo jest, była i będzie jej największym sukcesem. Typowe polo jest produkowane z materiału bawełnianego typu pika. Pika to rodzaj dwuwarstwowej tkaniny, której powierzchnia z jednej strony pokryta jest wzorzystym bruzdowaniem, z drugiej zaś drapana. Obecnie koszulki wykonywane są z o wiele lżejszych nowoczesnych tkanin syntetycznych. Kołnierzyk tej „tenisowskiej tradycji” powinien być wykonany ze sztywniejszego materiału, który będzie gwarantował prawidłowe ułożenie się po rozpięciu guzika. Jest to jeden z elementów, po którym możemy rozpoznać jakość materiału już w trakcie przymiarki.

Najbardziej klasycznym kolorem jest oczywiście biały, jednak współczesna kolorystyka polówek nie ma ograniczeń i jest kwestią gustu. Jasny róż i delikatny błękit możemy zaliczyć to podręcznikowych standardów, jednak obecny trend kreuje inne delikatne odcienie, jak również całkiem im przeciwne neonowe barwy.