Medyczne pończochy uciskowe

Przepływ krwi przez naczynia żylne ma ogromne znacznie. Pozwala na rozprowadzenie krwi, a wraz z nią tlenu i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji odżywczych. Zaburzenia ze strony układu krążenia wpływają na szereg niekorzystnych zmian w obrębie naszego organizmu oraz znacznie pogarszają jakość naszego życia.

Zalety pończoch uciskowych

pończochy uciskowePolecane przez wielu specjalistów z dziedziny chirurgii naczyniowej pończochy uciskowe działają na zasadzie kompresjoterapii. Wywierają określony nacisk na poszczególne partie naszego ciała po to, aby krew mogła swobodnie przepływać przez naczynia żylne. Pończochy są bardzo dyskretne. Wyglądem przypominają zwykłe pończochy dzięki czemu możemy je ukryć pod spodniami, które nosimy na co dzień. Z pewnością nikt nie zauważy, że nosimy tego typu specjalistyczne produkty medyczne oraz że mają one szczególne zastosowanie. Jak wiadomo kończyny dolne znajdują się najdalej od serca i są najbardziej narażone na niedotlenienie. Używając pończoch, które wywierają ucisk w okolicy stóp zapewniamy dobry przepływ krwi przez naczynia żylne, a tym samym eliminujemy nieprzyjemne uczucie bólu oraz drętwienia nóg. W ten sposób możemy pozbyć się również obrzęków, które występują zwykle w porach wieczornych i są ściśle związanie z zaburzeniami ze strony układu krążenia. Te ponadczasowe produkty kosztują naprawdę niewiele, a doskonale spełniają swoją rolę.

Dbając o własne zdrowie warto stosować medyczne pończochy uciskowe, które niwelują uczucie bólu oraz drętwienia nóg. Są niezawodne podczas leczenia obrzęków kończyn dolnych związanych z zaburzeniami ze strony układu krążenia. Kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, a wpływają na poprawę układu krążenia oraz znacząco podnoszą jakość naszego życia.