Malownicze miasto Kudowa- Zdrój

Miastem graniczącym z Czechami jest piękna i malownicza Kudowa- Zdrój. Pomiędzy wzniesieniami pięknych Gór Orlickich i skalnymi Górami Stołowymi leży jedno z najstarszych europejskich uzdrowisk. Jest to kurort od lat bardzo dobrze znany i oblegany przez turystów. W związku z powyższym baza noclegowa jak i gastronomiczna jest bardzo dobrze rozwinięta. Park Zdrojowy jest miejscem spacerów wszystkich odwiedzających Kudowę. 

Atrakcje turystyczne w Kudowie

kudowaZdecydowanie miejscem, które przyciąga rzesze turystów zarówno w okresie letnim jak i zimowym jest Park Zdrojowy. Bardzo malowniczy i duży park z licznymi ławeczkami, na których można odpocząć. Ponad to znajduje się tam wiele innych zabytków, m.in. tajemniczą Kaplicę Czaszek. Miasto Kudowa-Zdrój stwarza także wiele możliwości aktywnego spędzania czasu w tym aktywnego wypoczynku. Miłośnicy górskich wędrówek docenią malownicze krajobrazy Gór Stołowych.  W Kudowie jest bardzo dobrze rozwinięta sieć szlaków rowerowych, sięgająca aż do strony czeskiej. Od 2019 roku przygotowane zostały także trasy typu singletrack dla miłośników rowerów górskich. Kudowa-Zdrój jest także oczywiście świetną bazą wypadową dla narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą korzystać z oferty licznych ośrodków noclegowych i narciarskich. Dla najmłodszych atrakcją będzie muzeum „Bajka”, ogromny kryty plac zabaw „Capitalna zabawa” oraz skansen i park linowy. Smakoszy urozmaiconych polsko- czeskich kuchni zachwyci menu miejscowych restauracji i pubów. Tradycyjnym przysmakiem jest ryba pstrąg, podawana na wiele sposobów. Piękna Kudowa Zdrój zachwyca swoim malowniczym miastem zarówno pod względem aktywnego wypoczynku jak i ogromnej ilości pięknych hoteli i apartamentów, które mogą przyjąć setki turystów w jednym czasie.

Wszystkie piękne miejscowości uzdrowiskowe co roku goszczą ogromne ilości turystów. Tak też Kudowa- Zdrój miasto niezwykle malownicze dostosowane jest pod wieloma względami na przyjmowanie turystów. Każdy kto chce pozjeżdżać na różnych sprzętach sportów zimowych lub pochodzić po górach może się udać właśnie do tego miasta. Do tego bardzo atrakcyjne miejsca noclegowe w nowoczesnych apartamentach i hotelach oraz restauracje z przepysznymi potrawami kuchni polsko- czeskiej zachęcają do odwiedzenia właśnie tego miasta.