Kupno przyprawy z suszonymi pomidorami

Do tej pory nie byłam zbyt dobrą kucharką. Rzadko kiedy gotowałam cokolwiek. Najczęściej jadałam na mieście, albo zamawiałam sobie gotowe dania w cateringu pudełkowym. Ostatnio jednak wyszłam za mąż i postanowiłam zaskoczyć swojego męża zdolnościami kulinarnymi. Zdecydowałam, że zanim wróci on w piątek do domu z pracy, ugotuje mu pyszny obiad. Zdecydowałam się na schab w sosie z ziemniakami. Miałam już prawie wszystko przygotowane, poza tym że nie wiedziałam, jak takie mięso przyprawić.

Jaka przyprawa będzie pasowała do mięsa?

przyprawa suszone pomidory z bazylią i czosnkiem do mięsMiałam nadzieję, że w sklepie znajdę jakąś odpowiednią przyprawę. Udałam się do sklepu z naturalną, ekologiczną żywnością i powiedziałam, czego potrzebuję. Sprzedawczyni od razu poradziła mi, czego powinnam użyć do dania, które przygotowywałam. Była to wysokojakościowa i niezwykle aromatyczna przyprawa suszone pomidory z bazylią i czosnkiem do mięs. Dowiedziałam się od niej, że taka przyprawa świetnie pasuje do wszelkich mięs zarówno pieczonych, jak i smażonych. Ma ona bardzo fajny posmak. Dzięki niej nie trzeba już mięsa niczym więcej marynować, ani moczyć w solance, ponieważ jej smak bardzo dobrze „wchodzi” w mięso. Przyjrzałam się zaproponowanej przez nią przyprawię. Muszę przyznać, że jej cena była bardzo niska, atrakcyjna. Jednak najważniejsze było dla mnie to, że przyprawa zawierała w swoim składzie same naturalne składniki. Nie miała ona dodatków konserwujących, barwników czy sztucznych aromatów. Właśnie na czymś takim najbardziej mi zależało. Zdecydowałam się ją zakupić i bardzo szybko przekonałam się, że to był właściwy wybór. Już gdy tylko otworzyłam opakowanie przyprawy, poczułam niezwykle aromatyczny zapach. Widać, że mieszanka pomidorów, czosnku i bazylii była bardzo dobrze skomponowana, a wszystkie składniki zostały wymieszane w odpowiednich proporcjach. Przyprawiłam mięso zgodnie z radą sprzedawczyni.

Dowiedziałam się od niej, że wystarczy tylko szczypta tej przyprawy, ponieważ jest ona na tyle wyrazista, że już odrobina nada daniu odpowiedni posmak. I tak właśnie się stało. Mięso przyprawione za pomocą suszonych pomidorów z dodatkiem bazylii i czosnku miało bardzo dobry smak. Po upieczeniu zapach przyprawy był jeszcze bardziej wyrazisty i unosił się w kuchni przez długi czas.