Korzystamy z zalet termoizolacji

Materiały termoizolacyjne odgrywają w budownictwie istotną rolę. Ma to miejsce ze względu na fakt, iż domy wybudowane metodą energooszczędną mają najlepsze ocieplenia ścian. Izolacje stosowane są niemal w całych budynkach od fundamentu po dach. Szeroka gama izolacji, możliwość zastosowania oraz popularność, jak również różny poziom cenowy umożliwiają uzyskanie pożądanego poziomu energooszczędności.

Najbardziej skuteczne sposoby izolacji

termoizolacja z opolaWarto przyjrzeć się dokładniej najbardziej popularnym materiałom izolacyjnym. Dzięki temu w momencie podejmowania ostatecznej decyzji w zakresie wyboru stosowanego rozwiązania, będziemy znać zarówno zalety i wady. Istotnym aspektem jest także staranne wykonanie takiej izolacji. Dobrym wyborem będzie profesjonalnie wykonana termoizolacja z opola. Podstawowym i dotychczas najczęściej stosowanym materiałem jest styropian, czyli inaczej polistyren ekspandowany. Popularność zawdzięcza on swojej niewygórowanej cenie oraz dobrym parametrom technicznym. Styropian posiada nieznaczny współczynnik przenikalności cieplnej przy niewielkiej masie własnej. Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest wełna mineralna. Działa ona ocieplająco, a jednocześnie doskonale tłumi dźwięki, więc nadaje się jako skuteczna izolacja akustyczna. Oprócz tego jest ognioodporna, paroprzepuszczalna, a także odporna na korozję chemiczną i biologiczną. Gwarancją wykorzystania w pełni jej właściwości jest prawidłowo wykonany montaż oraz odpowiednie dopasowanie pozostałych elementów systemu ocieplenia, takich jak grunt czy tynk. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się pianka poliuretanowa, która jest bardzo funkcjonalnym materiałem oraz posiada bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest to substancja, która łatwo przywiera do wszelkich płaszczyzn oraz dokładnie wypełnia szczeliny, więc doskonale nadaje się do uszczelniania okien oraz drzwi. Jej dodatkowym atutem jest odporność na działanie pleśni oraz grzybów, a także od owadów czy gryzoni. Oprócz tego jest obojętna chemicznie, czyli nie wywiera szkodliwego wpływu na środowisko.

Wybór określonych materiałów izolacyjnych jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, preferowanego sposobu ocieplenia, dbałości o środowisko i zdrowie, a także od zasobności naszego portfela. Termoizolacja jest to kosztowna inwestycja, która powinna zostać przeanalizowana pod względem parametrów oraz właściwości dostępnych na rynku produktów, a jest ich znaczna ilość. Szukanie oszczędności w tym zakresie może być ryzykowne.