Koparko-ładowarkę na budowę zamawiam regularnie

Kilkanaście miesięcy temu zaczęliśmy budowę naszego domu. Od tamtej chwili najczęściej widzianym pojazdem czy też maszyną na naszej działce jest z całą pewnością koparko-ładowarka. Począwszy od momentu, gdy trzeba było wykopać ziemię pod fundamenty, raz po raz wynajmujemy taki sprzęt do różnego rodzaju prac ziemnych. A to trzeba było wykopać szambo a to znowu niedawno potrzebny był wykop pod zbiornik na gaz, którym będziemy nasz dom ogrzewać.

Znam wszystkich okolicznych operatorów koparek

dobra koparko-ładowarka obrotowaNie będzie chyba przechwałką jeśli powiem, że znam wszystkich okolicznych operatorów koparko-ładowarek. Począwszy od pobliskiej dużej firmy, która oferuje również pojazdy ciężarowe do transportu materiałów sypkich. W trakcie kilkunastu miesięcy trwania naszej budowy przewinęło się przez nią kilkanaście różnych koparek. Największe wrażenie zrobiła na mnie firma, która ostatnio porządkowała naszą działkę po wykopach pod wspomniany już zbiornik z gazem. Przyjechała do nas wtedy taka naprawdę dobra koparko-ładowarka obrotowa, której operator był po prostu mistrzem świata. Wybrał nam całą starą ziemię z najciaśniejszych zakątków naszej działki. Mało tego, wszystko zostało tak posprzątane jakby ktoś naszą działkę pozamiatał. Równie dobrze jak tą małą i zwinną koparkę wspominam też operatora ogromnej koparki, który kopał nam fundamenty. Może koparka nie była aż tak zwinna jak mała koparko-ładowarka, ale tamten pan operator doskonale wiedział jak wykopać dół pod wylanie płyty fundamentowej. Teraz niedawno zamawiałem na działkę koparkę i duże auto ciężarowe. Po wszystkich wykopach znowu nazbierało się trochę ziemi do wywiezienia. Fajnie, bo przyjechała koparka i od razu wszystko załadowała na ciężarówkę. Pół godziny i całe sterty gruzu i ziemi zostały pozbierane i wywiezione.

Przywykliśmy już z żoną do tego, że na naszej budowie ciągle jest coś do zrobienia. Wszelkie prace budowlane czy też te związane z podłączeniem mediów nie obejdą się bez robót ziemnych. Do tych z kolei potrzebna jest dobra koparka albo zwinna koparko-ładowarka. Tajemnicą udanych robót ziemnych jest jednak operator, który steruje koparką. To od niego zależy sprawność przebiegu wszystkich prac. Im bardziej profesjonalny operator tym mniej zapłaci się za czas wynajęcia koparki.