Komfortowa pościel dla niemowlaka

Miejsce gdzie będzie spało dziecko, musi być bezpieczne i nie może zawierać zbędnych elementów. Maluchy najczęściej śpią w specjalnych łóżeczkach ze szczebelkami do momentu, aż nie nauczą się samodzielnie chodzić.

Z czego jest uszyta pościel dziecięca?

komplet pościeli do łóżeczkaMaluch powinien spać na twardym materacu, na który dobrze jest położyć specjalną folię, albo ceratę zabezpieczającą go przez zamoczeniem. Prześcieradła dla małych dzieci najlepsze są z gumką, gdyż mamy pewność, że maluch go nie zwinie w czasie snu. Komplet pościeli do łóżeczka składa się najczęściej w poduszki i kołdry i może mięć jeszcze poszewki i prześcieradło. Warto mieć kilka takich kompletów, bo niemowlaki często brudzą pościel i powodują jej zamoczenie. Wypełnienie pościeli powinno być syntetyczne, gdyż naturalne takie jak pierze i puch, mogą uczulać i po pewnym czasie gromadzą się w nich bakterie, grzyby, a nawet pleśń. Wypełnienie z pianki, kuleczek silikonowych, czy specjalnej waty, zapewni dziecku odpowiednie ciepło. Pościel, którą używamy w łóżeczku ma wymiary sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów. Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o zapięcie poszewek, są zamki błyskawiczne, ponieważ guziki i sznurki są niebezpieczne dla tak małego dziecka. Bawełniana pościel doskonale się sprawdzi w upalne dnia, a uszyta z materiału minky sprawdzi się w zimowe wieczory, gdyż jest dwustronna. Z jednej ma bawełnę, a z drugiej miękki polar, który doskonale grzeje. Przyda się rodzicom jeszcze jeden komplet pościeli, ale tym razem do wózka.

Pościel jest niezbędnym elementem wyprawki każdego dziecka. Większość rodzajów pościeli możemy prać w pralce, a już na pewno poszewki. Komplet pościeli świetnie się nadaje na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, bo zawsze się przyda.