karmy dla psów Canagan

Karma odpowiadająca zapotrzebowaniom żywieniowym psa

Ostatnimi laty nasza świadomość względem odżywiania znacząco się powiększyła. Obecnie też zwiększa się nasza wiedza dotycząca diety, jaką powinny mieć nasze koty i psy. Jak się bowiem okazuje powiedzenie „nie wszystko złoto co się świeci” ma idealne odzwierciedlenie w świecie żywieniowym naszych czworonogów.

Najlepsza karma dla psa

karmy dla psów CanaganWiększość z nas wychodzi z założenia, że najlepszymi karmami dla naszych psów są te z górnej półki cenowej, które możemy spotkać w supermarketach, czyli przeważnie karmy, których reklamę spotkamy niemalże na każdym kroku. Okazuje się jednak, że taki sposób żywienia naszych czworonogów niekoniecznie jest dla nich odpowiedni. W większości przypadków karmy te zawierają bardzo dużą ilość składników roślinnych i małą ilość mięsa. Karmy dla psów Canagan z kolei są skomponowane w taki sposób, aby głównym ich składnikiem było mięso, a jedynie nielicznym odsetkiem produkty roślinne, czyli potrafią zagwarantować naszemu zwierzakowi dietę adekwatną do jego zapotrzebowań. Musimy pamiętać bowiem o tym, że przodkami naszych psów, są wilki, które jak wiemy żywią się głównie mięsem oraz polują na zwierzęta roślinożerne. Ich zapotrzebowanie na roślinne składniki jest w stu procentach zaspokajane niczym innym jak zawartością żołądka właśnie takiego roślinożernego zwierzęcia, które upolowały. Być może brzmi to dosyć bezdusznie, niemniej pamiętajmy, że to właśnie na bazie łańcucha pokarmowego funkcjonuje cała nasza fauna i flora. Biorąc pod uwagę fakt, że nasze psy pochodzą właśnie od wilków nie trudno się domyśleć, że ich dieta powinna bazować na tych samych zasadach. Dlatego też, jeśli chcemy aby nasz pies rozwijał się prawidłowo i żył w zdrowiu powinniśmy mu zapewnić odpowiednią dla niego dietę składającą się przede wszystkim z produktów mięsnych. Z racji tego, że karma mięsna jest dla psów znacznie bardziej pożywna, potrzebują one zjeść jej znacznie mniej niż w przypadku karmy bogatej w składniki roślinne. Oznacza to, że suma summarum taka sama ilość karmy mięsnej starczy nam na dłuższy czas niż identyczna ilość karmy roślinnej.

Niektóre osoby chcące zapewnić swoim psom najlepszą jakość żywienia przechodzą na tzw BARF. Jest to dieta opierająca się na karmieniu psów surowym mięsem z dodatkami produktów roślinnych. Niemniej należy pamiętać, że przyrządzenie takiego posiłku czasami wymaga od nas czasu i właśnie jeżeli go nie posiadamy zbyt wiele, warto sięgnąć po karmy mięsne, które zadbają o dietę naszego psa tak samo dobrze, że BARF.

Dodaj komentarz